SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Empik przejmie kontrolę nad Merlin.pl, wprowadzi go na GPW

NFI Empik Media Fashion podpisała umowę inwestycyjną na mocy której obejmie 60 proc akcji Merlin.pl poprzez wniesienie do tej spółki pionu handlu internetowego spółki Empik sp. z o.o. pod nazwą E-Newco.

Empik przejmie kontrolę nad Merlin.pl, wprowadzi go na GPW

Do końca 2012 r. Merlin pl. ma zadebiutować na GPW, w innym przypadku EM&F zapłaci za pozostałe 40% akcji 115-130 mln zł.

"Zarząd NFI Empik Media & Fashion informuje, że 8 lipca 2010 r. doszło do zawarcia umowy inwestycyjnej pomiędzy NFI EMF i jego podmiotem zależnym Empik sp. z o.o. oraz spółką Merlin.pl SA i jej akcjonariuszami z drugiej strony. Przedmiotem umowy jest połączenie pionu sprzedaży internetowej Empik z Merlin.pl poprzez podział spółki Empik sp. z o.o. i wydzielenie części przedsiębiorstwa Empik w postaci pionu handlu internetowego do osobnej spółki ("E-Newco"), a następnie wniesienie przez NFI EMF wszystkich udziałów w E-Newco aportem do Merlin.pl. W zamian za w/w aport NFI EMF otrzyma 60% akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Merlin.pl SA dających 60% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z umową, podwyższenie kapitału zakładowego ma nastąpić do 31 października 2010 r. po spełnieniu się warunków zawieszających m. in. zgody Prezesa UOKiK na transakcję.

"Akcjonariusze i inwestor zamierzają przeprowadzić IPO spółki w terminie do 31 grudnia 2012 r., w ramach którego akcjonariusze zbędą wszystkie lub niektóre z należących do nich akcji w spółce. Jeżeli IPO nie zostanie przeprowadzone do dnia 31 grudnia 2012 roku, NFI EMF zapłaci akcjonariuszom Kwotę Bazową. Kwota Bazowa została ustalona między stronami, w zależności od czasu IPO, od 115 mln złotych do 130 mln złotych" - czytamy dalej.

Spółka NFI Empik Media & Fashion miała 8,49 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 2,33 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 599,82 mln zł wobec 566,60 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Empik przejmie kontrolę nad Merlin.pl, wprowadzi go na GPW

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sven
No to Merlinie... i bardzo dobrze!
8 8
odpowiedź
User
miecznik
Był taki okres, że merlin ostro konkurował z Emipikiem na ceny. Teraz już nie musi, można spokojnie podnieść ceny. Choc i tak te ceny są obecnie wysokie.
8 8
odpowiedź
User
Bruce
To fatalna wiadomość dla konsumentów. Empik to nieruchawy moloch olewający nabywców, ze słabym sklepem internetowym, niepłacący miesiącami dostawcom. Merlin jak na polskie warunki działał świetnie, jego oferta i ceny naprawdę mi odpowiadały. Należy obawiać się, że teraz to się pogorszy. Trzeba zacząć trzymać kciuki za tym, by jak najszybciej zawitał do nas AMAZON.
8 8
odpowiedź
User
Ukulele
Tak, merlin jest najlepszy. Empik.com przy nim jest ociężały, z kiepską, dziurawą ofertą i wysokimi cenami przesyłek oraz odznaczający się brakiem elastyczności.
8 8
odpowiedź