SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Encyklopedia Gazety Wyborczej

12 stycznia 2005 roku Agora rozpoczyna kolejną serię wydawniczą pod tytułem Encyklopedia Gazety Wyborczej

Pierwszy bezpłatny tom Encyklopedii ukaże się w rekordowym nakładzie 700 tysięcy egzemplarzy. Kolejne tomy w cenie 37 zł każdy będą do kupienia wraz z  Gazetą Wyborczą w każdą środę przez kolejnych 19 tygodni. Cena Gazety Wyborczej w tym dniu pozostanie bez zmian. Encyklopedia została opracowana we współpracy z Wydawnictwem Naukowym PWN, a cała seria wydawnicza powstała w wyniku umowy ze  spółką wydawniczą Mediasat.

"Encyklopedia, tak jak i Kolekcja, znakomicie wpisuje się w misję i styl Gazety Wyborczej i jest dobrym narzędziem trwałego budowania wizerunku gazety poważnej. Mamy nadzieję, że Encyklopedia będzie kolejnym sukcesem wydawniczym Agory i na stałe wejdzie do domowych bibliotek" - powiedziała Wanda Rapaczynski, prezes zarządu Agory.

Encyklopedia Gazety Wyborczej składa się z 20 tomów w oprawie twardej, z których każdy liczy 800 stron. Zawiera ponad 100 000 haseł i ponad 10 000 ilustracji. To, co ją wyróżnia, to dodanie do podstawowego zestawu haseł "dziennikarskich", związanych z bieżącymi wydarzeniami w Polsce i na świecie, jak na przykład "Owsiak, Jerzy". A takie hasła jak "Biesłan" zostały  dodane na życzenie Redakcji Gazety Wyborczej. Dzięki temu będzie to najbardziej "współczesne" wydanie encyklopedyczne na polskim rynku. Zestaw i dobór  haseł ma charakter w pełni oryginalny i nie stanowi repliki żadnej z encyklopedii wydanych nakładem PWN.

Dodatkowo każdy tom jest opatrzony specjalnym Suplementem Gazety Wyborczej "Co wtedy pisaliśmy" -  wybrane hasła z encyklopedii są uzupełniane artykułami  pochodzącymi z przeszło 15 lat Gazety. Suplement opracował zespół redakcyjny pod kierownictwem Juliusza Rawicza, zastępcy redaktora naczelnego  i jest autorskim projektem Gazety Wyborczej.

Encyklopedia to  drugi projekt wydawniczy Agory ze spółka Mediasat. Pierwszym była  Kolekcja Gazety Wyborczej, która jest sukcesem wydawniczym. W tej serii ukaże się 40 tomów słynnych  powieści XX wieku.  Kolekcja zakończy się 1 marca.

Mediasat jest pomysłodawcą serii i posiada duże doświadczenie w podobnych projektach w Europie i na świecie. Współpracowała przy realizacji podobnych projektów z takimi tytułami jak El Pais, Daily Mail, Le Figaro, czy La Repubblica.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Encyklopedia Gazety Wyborczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl