SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Encyklopedia Gazety Wyborczej

12 stycznia 2005 roku Agora rozpoczyna kolejną serię wydawniczą pod tytułem Encyklopedia Gazety Wyborczej

Pierwszy bezpłatny tom Encyklopedii ukaże się w rekordowym nakładzie 700 tysięcy egzemplarzy. Kolejne tomy w cenie 37 zł każdy będą do kupienia wraz z  Gazetą Wyborczą w każdą środę przez kolejnych 19 tygodni. Cena Gazety Wyborczej w tym dniu pozostanie bez zmian. Encyklopedia została opracowana we współpracy z Wydawnictwem Naukowym PWN, a cała seria wydawnicza powstała w wyniku umowy ze  spółką wydawniczą Mediasat.

"Encyklopedia, tak jak i Kolekcja, znakomicie wpisuje się w misję i styl Gazety Wyborczej i jest dobrym narzędziem trwałego budowania wizerunku gazety poważnej. Mamy nadzieję, że Encyklopedia będzie kolejnym sukcesem wydawniczym Agory i na stałe wejdzie do domowych bibliotek" - powiedziała Wanda Rapaczynski, prezes zarządu Agory.

Encyklopedia Gazety Wyborczej składa się z 20 tomów w oprawie twardej, z których każdy liczy 800 stron. Zawiera ponad 100 000 haseł i ponad 10 000 ilustracji. To, co ją wyróżnia, to dodanie do podstawowego zestawu haseł "dziennikarskich", związanych z bieżącymi wydarzeniami w Polsce i na świecie, jak na przykład "Owsiak, Jerzy". A takie hasła jak "Biesłan" zostały  dodane na życzenie Redakcji Gazety Wyborczej. Dzięki temu będzie to najbardziej "współczesne" wydanie encyklopedyczne na polskim rynku. Zestaw i dobór  haseł ma charakter w pełni oryginalny i nie stanowi repliki żadnej z encyklopedii wydanych nakładem PWN.

Dodatkowo każdy tom jest opatrzony specjalnym Suplementem Gazety Wyborczej "Co wtedy pisaliśmy" -  wybrane hasła z encyklopedii są uzupełniane artykułami  pochodzącymi z przeszło 15 lat Gazety. Suplement opracował zespół redakcyjny pod kierownictwem Juliusza Rawicza, zastępcy redaktora naczelnego  i jest autorskim projektem Gazety Wyborczej.

Encyklopedia to  drugi projekt wydawniczy Agory ze spółka Mediasat. Pierwszym była  Kolekcja Gazety Wyborczej, która jest sukcesem wydawniczym. W tej serii ukaże się 40 tomów słynnych  powieści XX wieku.  Kolekcja zakończy się 1 marca.

Mediasat jest pomysłodawcą serii i posiada duże doświadczenie w podobnych projektach w Europie i na świecie. Współpracowała przy realizacji podobnych projektów z takimi tytułami jak El Pais, Daily Mail, Le Figaro, czy La Repubblica.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Encyklopedia Gazety Wyborczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl