SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Energa zbuduje blok o mocy 1000 MW w Ostrołęce za 6 mld zł

Energa otrzymała pozwolenia na budowę bloku o mocy 1000 MWe w elektrowni Ostrołęka C, którego koszt szacowany jest na ok. 6 mld zł, a uruchomienie jest przewidziane na 2016 rok.

Energa zbuduje blok o mocy 1000 MW w Ostrołęce za 6 mld zł

„Grupa Energa chce realizować inwestycję przy udziale partnera strategicznego. Trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami oraz instytucjami finansowymi zainteresowanymi udziałem w tym przedsięwzięciu" – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że zaplanowane na rok 2011 prace budowlane będą dotyczyć w pierwszej kolejności makroniwelacji terenu oraz infrastruktury, w tym połączeń drogowych, rurociągowych i kablowych nowego obiektu. „(…) zasadniczym celem Energi na najbliższy rok jest wyłonienie wykonawcy inwestycji" – czytamy dalej.

Energa podała też, że trwają prace nad powołaniem spółki celowej, która ma realizować inną inwestycję - elektrownię gazową o mocy ok. 860 MW w Grudziądzu. UOKiK zgodził się już na utworzenie wspólnego przedsiębiorstwa przez Energę Invest i ESB International. „Zarówno budowa elektrowni, jak i rozbudowa stacji energetycznej jest realizowana planowo i ma zakończyć się w 2015 roku. Inwestycja zwiększy własne moce wytwórcze ENERGI, które obecnie wynoszą ok. 1200 MWe" – głosi komunikat.

Strategia rozwoju Grupy Energa na lata 2009-2015 zakłada potrojenie własnych mocy wytwórczych kosztem 15 mld zł. Pozostałe przewidziane inwestycje to 7 mld zł przeznaczone na rozbudowę i modernizację sieci dystrybucyjnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Energa zbuduje blok o mocy 1000 MW w Ostrołęce za 6 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl