SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z powodu koronawirusa wydłuża się kadencja ks. Pawła Rytel-Andrianika jako rzecznika Episkopatu Polski

Ks. Paweł Rytel-Andrianik będzie piastował funkcję rzecznika prasowego Konferencji Episkopatu Polski o dwa miesiące dłużej, niż było to przewidziane. Powodem jest przesunięcie na koniec sierpnia zebrania plenarnego biskupów, które początkowo zaplanowane na koniec czerwca.

Ks. Paweł Rytel-AndrianikArticle

Rzecznika KEP odwołuje i powołuje właśnie zebranie plenarne biskupów. Początkowo miało się ono odbyć z końcem czerwca, a ks. Paweł Rytel-Andrianik 1 lipca miał pożegnać się ze stanowiskiem, po 5-letniej kadencji.

Jak jednak informuje KAI rzecznik prasowy KEP, przewodniczący episkopatu abp Stanisław Gądecki podjął decyzję o zwołaniu planowanych na koniec czerwca w Warszawie obrad biskupów w terminie późniejszym ze względu na pozytywny test na koronawirusa u pięciu osób spośród mieszkańców sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski.

- Dlatego planowane na koniec czerwca w Warszawie 386. Zebranie Plenarne KEP będzie miało miejsce od 27 do 29 sierpnia na Jasnej Górze – informuje ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Po zakończeniu kadencji na stanowisku rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik zostanie dyrektorem ds. komunikacji zagranicznej w sekretariacie Episkopatu.

Ks. Rytel-Andrianik jest magistrem teologii, licencjuszem teologii biblijnej, licencjuszem nauk biblijnych i archeologii, mistrzem w studiach orientalnych, nauczycielem tytularnym w zakresie Biblii i archeologii, doktorem nauk biblijnych oraz doktorem studiów orientalnych. Studiował w Rzymie, Jerozolimie i Oxfordzie. Posługuje się 16 językami obcymi, m.in. angielskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i współczesnym hebrajskim.

Dołącz do dyskusji: Z powodu koronawirusa wydłuża się kadencja ks. Pawła Rytel-Andrianika jako rzecznika Episkopatu Polski

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
www
nawiedzony pan w sukience opowiadajcy bajki z mchu i paproci
odpowiedź
User
FAQ
nawiedzony pan w sukience opowiadajcy bajki z mchu i paproci

Zgadnij w której części ciała mam twoją opinię.
odpowiedź