SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ePłatności mogą przejąć BillBird. Jest zgoda UOKiK

BillBird, platforma obsługująca system doładowań kart prepaid może zostać przejęta przez konkurenta, firmę Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności. Taką decyzję wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdzając że przejęcie nie będzie miało wpływu na warunki uczciwej konkurencji na rynku.

Marek Niechciał, prezes UOKiK-uArticle

Transakcja została zgłoszona do UOKiK na początku lutego 2019 r. Jej uczestnicy oferują doładowania do telefonów komórkowych (tzw. prepaid)  oraz obsługują różnego rodzaju transakcje płatnicze.

Według regulatora koncentracja wywierała wpływ m.in na krajowy rynek dystrybucji (sprzedaży) doładowań do kont przedpłaconych za pomocą pieniądza elektronicznego paysafecard, zatem prezes UOKiK skierował sprawę do drugiej fazy i dokonał badania rynku.

UOKiK zaznacza w komunikacie, że przeprowadzone postępowanie antymonopolowe w sprawie koncentracji wykazało m.in., że paysafecard jest jednym z wielu dostępnych dla konsumentów rodzajów pieniądza elektronicznego, za pomocą którego można płacić w internecie.

W związku z tym prezes UOKiK uznał, że transakcja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji i wydał zgodę na koncentrację.

Na razie nie wiadomo kiedy transakcja przejęcia BillBird przez ePłatności zostanie sfinalizowana, nie są też znane jej szczegóły.