SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Era Tak Tak z mBankiem

Wygodny dostęp do rachunku bankowego przez komórkę

Od 8 lipca 2004r. posiadacze rachunku osobistego w mBanku mogą zarządzać pieniędzmi przez telefon komórkowy oraz uzupełniać konto Era Tak Tak z rachunku bankowego.

Usługa mBankiEra umożliwia klientom, m.in., swobodne wykonywanie wcześniej określonych przelewów, sprawdzanie stanu rachunku i karty kredytowej, aktywowanie i spłatę karty kredytowej z komórki. Dzięki usłudze mBankiEra, przebywając w dowolnym miejscu
w Polsce, można także w prosty sposób zlokalizować najbliższy bankomat. Wystarczy wybrać
z menu pozycję "bankomat" i po kilku sekundach na komórkę klienta zostanie wysłany SMS
z adresami najbliższych bankomatów.

Transakcje i dostęp do rachunku bankowego przez komórkę są zabezpieczane w szczególny sposób. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa, przed wejściem w aplikację bankową, użytkownik proszony jest przez system o podanie kodu PIN dla karty SIM oraz dodatkowo ustalone uprzednio hasło do kanału mSIM w mBanku oraz dla niektórych transakcji bankowych hasło z listy haseł jednorazowych.

Aby uruchomić usługę mBankiEra, należy skontaktować się z bankiem (telefonicznie lub w serwisie WWW) i zgłosić chęć aktywacji usługi. Użytkownikom posiadającym już kartę SIM w sieci Era, wyposażoną w SIMextra, usługa zostanie włączona i dodana do menu telefonu. Użytkownicy nie posiadający SIMextra będą mogli wymienić swoją kartę SIM po promocyjnej cenie
1 zł (promocja ta dotyczy tylko użytkowników usługi mBankiEra).

mBankiEra umożliwia również uzupełnienie konta Era Tak Tak bezpośrednio z tego rachunku, zarówno poprzez strony internetowe banku, jak i przez SIMextra.

Aby skorzystać z usługi na stronach internetowych mBanku, należy wejść na www.mbank.pl, wybrać zakładkę mOBILE -> Doładuj telefon i Mam Era Tak Tak, wprowadzić numer telefonu Era Tak Tak, którego konto chce się uzupełnić oraz wybrać kwotę doładowania z zakresu 10-500 zł. Płatności będzie można dokonać w formie zwykłego przelewu z rachunku mBank. Konto zostanie doładowane w ciągu kilku minut, a potwierdzenie transakcji wraz ze szczegółową informacją, wysłane na numer Era Tak Tak.

W przypadku korzystania z SIMextra, wystarczy wejść w menu telefonu, wybrać zakładkę mBankiEra, wpisać PIN telefonu i wybrać zakładkę Doładuj Tak Taka. Po wprowadzeniu numeru rachunku bankowego, z którego chce się uzupełnić konto, należy wpisać numer żądanego telefonu Era Tak Tak i wprowadzić kwotę doładowania (z zakresu 10-500 zł). Następnie pozostaje wpisanie hasła dostępu do zarządzania rachunkiem bankowym, zdefiniowanym w mBanku oraz hasła jednorazowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Era Tak Tak z mBankiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl