SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ericsson pokazuje nowoczesne rozwiązania do 5G. Powstały w polskim centrum badawczym

Podczas konferencji Radio Tech Day koncern Ericsson zaprezentował swoje rozwiązania i urządzenia przeznaczone do obsługi technologii 5G. Sześć produktów zostało opracowanych w polskim centrum badawczo-rozwojowym Ericssona.

Article

Podczas czwartej edycji Radio Tech Day Ericsson zademonstrował sześć najnowszych rozwiązań jakie powstają w polskim centrum R&D.

Nowoczesna obsługa 5G

W czasie konferencji pokazano między innymi kolejną generację urządzeń z rodziny RAN Compute Baseband, nowe i najbardziej wydajne BB6648 i BB6641. Zostały one zaprojektowane tak, by sprostać wymaganiom wysokiej przepustowości dla sieci 5G.

Przedstawiono również zastosowania Machine Learningu w projektach rozwoju oprogramowania sieci RAN oraz Ericsson Spectrum Sharing. ESS umożliwia  wdrożenie technologii 5G NR w oparciu o pasmo LTE. Niektóre z funkcjonalności tego rozwiązania powstają właśnie w Polsce.

Ericsson zademonstrował także swój Router 6673, który został wybrany jako jeden z finalistów w konkursie Leading Light 2020 w kategorii „Najbardziej innowacyjny produkt telekomunikacyjny”.

Czytaj także: 5G powinny nam budować firmy polskie lub europejskie

Do wydarzenia zaproszono Startup WorkRoomGroup, który pokazał platformę ConnectedVR. Umożliwia ona symulacje, treningi i komunikację w spersonalizowanej przestrzeni wirtualnej rzeczywistości. Ericsson współpracuje z WorkRoomGroup w ramach projektu 5S pilotowanego przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

- Powinniśmy mówić o tym co możemy zrobić, aby Polska gospodarka i polskie firmy skorzystały z możliwości 5G i zrozumiały jak istotne jest włączenie się do procesu budowy przemysłu opartego o dane, szybki ich transfer, żeby doceniły możliwości chmury obliczeniowej, platform, algorytmów i sztucznej inteligencji. Inteligentna produkcja w Polsce może przynieść wzrost PKB nawet o 7 miliardów euro, dlatego potrzebujemy produktów Made in Poland – zaznaczył w trakcie konferencji Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik d/s Cyberbezpieczeństwa. - Rozwój oprogramowania 5G i komponentów radiowych w Polsce, które są realizowane już m.in. przez firmę Ericsson pomaga Polsce być jednym z wiodących innowatorów 5G w Europie. Sieci 5G będą stanowiły fundament dla rozwoju nowych usług  i aplikacji, które dokonają znaczących zmian w wielu gałęziach gospodarki.

W Łodzi i Krakowie działa centrum badawczo-rozwojowe Ericssona, a w Tczewie produkowany jest sprzęt radiowy gotowy obsłużyć 4G i 5G. Efekty pracy polskich inżynierów wykorzystują operatorzy telekomunikacyjni w wielu krajach świata, w Polsce są nimi Play i Polkomtel. W przyszłości sprzęt znad Wisły zostanie wykorzystany do budowy sieci 5G w Polsce oraz w innych krajach Europy.

Czytaj także: Huawei pisze do KE w sprawie przepisów bezpieczeństwa 5G. „Kryteria oceny nieobiektywne i nietransparentne”

Dołącz do dyskusji: Ericsson pokazuje nowoczesne rozwiązania do 5G. Powstały w polskim centrum badawczym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl