SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ernest Zozuń po oddelegowaniu do archiwum IAR wraca do Trójki. „Dzięki słuchaczom mogłem przeżyć jakoś ten czas”

Dziennikarz radiowej Trójki Ernest Zozuń został przywrócony do pracy w dziale publicystyki międzynarodowej. Trzy miesiące temu wysłano go do archiwum Informacyjnej Agencji Radiowej. - Dziękuje wszystkim słuchaczom, którzy wspierali mnie dobrym słowem - skomentował.

Ernest Zozuń, fot. Polskie Radio Article

Ernest Zozuń został skierowany do archiwum IAR w lipcu br. Początkowo szefostwo Polskiego Radia chciało przenieść go tam na stałe, ale dziennikarz się na to nie zgodził. W tej sytuacji został oddelegowany na trzy miesiące, a do tego nie była wymagana zgoda pracownika.

Z dniem 3 października decyzją dyrektor finansów i kadr Zozuń został przywrócony do działu publicystyki międzynarodowej w Trójce, z zachowaniem takich samych warunków (w tym finansowych), jakie miał przed przenosinami.

- Wszystkim, którzy poruszali niebo i ziemię bym wrócił do SWOJEGO miejsca bardzo dziękuje. Bardzo dziękuję Radzie Programowej Polskiego Radia, a w niej przede wszystkim Janinie Jankowskiej i Janowi Ordyńskiemu, którzy nieustępliwie walczyli w mojej sprawie, jak też sprawach innych kolegów odsuniętych od anteny czy przeniesionych do działów, w których marnuje się ich talent. Dziękuje także wszystkim słuchaczom, którzy wspierali mnie dobrym słowem. Dzięki Państwu ten ostatni czas jakoś mogłem przeżyć - napisał dziennikarz na Facebooku w czwartek wieczorem.

 

Ernest Zozuń z Polskim Radiem związany jest od ponad 20 lat. W latach 2003-2005 był korespondentem w Iraku, a w latach 2006-2007 - w Moskwie. W Trójce prowadził m.in. audycje „Wieczór reportażu”, „Radioaktywny magazyn reporterów”, „Z definicji Europa” oraz „Żyjemy w Europie”. Był też wydawcą pasma „Zapraszamy do Trójki”.

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała 4,9 proc. udziału w rynku słuchalności, o 0,8 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ernest Zozuń po oddelegowaniu do archiwum IAR wraca do Trójki. „Dzięki słuchaczom mogłem przeżyć jakoś ten czas”

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obiektywny
Niestety ale Robert Zozuń, Marek Niedźwiecki, Wojciech Mann i Michał Olszański nie pasują do nowej Trójki. Brak szacunku dla zarządu dyskwalifikuje ich jako obiektywnych dziennikarzy.
9 30
odpowiedź
User
Karol Ru
To dobrze, że został przywrócony.
18 2
odpowiedź
User
Hala
Zawsze można wziąść kredyt, zmienic pracę etc....
4 22
odpowiedź
User
albinos
Niestety ale Robert Zozuń, Marek Niedźwiecki, Wojciech Mann i Michał Olszański nie pasują do nowej Trójki. Brak szacunku dla zarządu dyskwalifikuje ich jako obiektywnych dziennikarzy.

Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy nie pasują do obecnych zarządów i rządów. I to jest szansa :)
29 2
odpowiedź
User
Ula
Przy takiej pensji naprawdę było się o co bić? Chyba że pan Zozuń ma ambicje dotrwać w państwowym radiu do emerytury, bo tam taki zwyczaj jest.
4 15
odpowiedź