SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Escola tworzy spółkę Escola LMS do zarządzania myVOD

Twórca aplikacji mobilnych i webowych Escola powołała nową spółkę Escola LMS, która będzie rozwijać LMS ( Learning Management System) stworzony w koncepcji headless. Drugim segmentem działalności Escola LMS będzie rozwój narzędzia myVOD, które bez wiedzy technicznej pozwala zbudować własny serwis do sprzedaży kursów i szkoleń online.

Krzysztof Wojewodzic, prezes Escola.Article

– W nowej spółce Escola LMS łączymy kilka naszych produktów, które spaja wątek edukacyjny. Pierwszym będzie produkt Escola LMS – pozwalający na tworzenie dedykowanych platform szkoleniowych. Od początku, kiedy stworzyliśmy ten produkt zauważyliśmy, że mamy spore szanse na zdobycie przewagi na rynku e-lerningowym. Teraz te przewagi zwiększamy, bo do spółki dołączyła platforma myVOD, a także OCSpace.pl, czyli portal poświęcony tematyce tworzenia kursów i szkoleń online – mówi Krzysztof Wojewodzic, prezes Escola.

Produkt Escola LMS wygenerował ponad 3 mln zł przychodów w pierwszym roku działalności, to co wyróżnia rozwiązanie to wysoka skalowalność i szybkość działania. Uzupełnieniem modelu biznesowego Escola LMS będzie myVOD, narzędzie pozwalające sprzedawać kursy i szkolenia online działające w modelu SaaS. Aktualnie za pomocą tego serwisu stworzono już ponad 130 platform.

Escola LMS z myVOD

– Widzimy ogromny potencjał w łączeniu poszczególnych segmentów Escola LMS z myVOD. Platforma generuje około 25 tys. zł przychodów miesięcznie, a kwota ta stale rośnie. Klienci myVOD tylko w tym roku sprzedali szkolenia, kursy i cyfrowe produkty o wartości 6,5 mln zł, a w 2020 r. ponad 11 mln zł. Jak pokazują statystyki światowy rynek produktów e-learningowych jest wart około 90 mld dolarów. Co więcej, rynek e-edukacji zanotował kilkukrotny wzrost w czasie pandemii i trend ten jeszcze trwa. Chcemy wykorzystać te możliwości – dodaje Krzysztof Wojewodzic.

Głównym udziałowcem w nowo powstałej spółce Escola LMS jest Escola (posiada 63 proc. udziałów), kolejnym udziałowcem jest Robert Rachwał, dotychczasowy właściciel myVOD (posiada 14,5 proc.) i Artur Jabłoński (ma 22,5 proc. udziałów), który jest m.in. właścicielem agencji marketingowej Digitalk.

Escola 30 września zawarła umowę, w ramach której stała się właścicielem praw do Mobile Trends Conference, Mobile Trends Awards oraz serwisu MobileTrends.pl, wchodzących w skład marki Mobile Trends.

Dołącz do dyskusji: Escola tworzy spółkę Escola LMS do zarządzania myVOD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl