SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4,5 tys. osób korzysta z eSkrzynki, jesienią trafi do niej korespondencja urzędowa

W trzy tygodnie po uruchomieniu usługi eSkrzynka skorzystało z niej 4,5 tys. osób - informuje Poczta Polska. - Od 1 października część korespondencji urzędowej będzie również przekazywana  w formie e-doręczeń - zapowiada Krzysztof Falkowski, wiceprezes spółki.

Usługę uruchomiono na początku stycznia br., polega na tym, że przychodzące przesyłki polecone Poczta przetworzy w formę dokumentu elektronicznego i udostępnia (kopertę oraz zawartość) w eSkrzynce, założonej uprzednio przy użyciu profilu zaufanego. Klienci w ramach usługi mogą zgłosić trzy różne adresy korespondencyjne. Dodatkowo każda przesyłka zostanie po upływie miesiąca od udostępnienia przesłana na wskazany adres. Usługa nie obejmuje listów nadsyłanych przez sądy i trybunały, prokuraturę i komornika sądowego oraz przesyłki wysyłane przez organy ścigania, które opatrzą swoje przesyłki napisem „Nie podlega digitalizacji”.

Usługa eSkrzynki jest realizowana po raz drugi. Po raz pierwszy Poczta Polska udostępniła możliwość jej założenia i odbioru listów poleconych przez internet pod koniec kwietnia ubiegłego roku w związku z zagrożeniem związanym z pandemią koronawirusa oraz środkami zaradczymi wprowadzanymi przez instytucje, organizacje i firmy zmierzającymi do ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii. Wprowadzenie usługi było możliwe dzięki przepisom ograniczonym czasowo do 30 września 2020 r.

– Cieszę się, że usługa cyfrowa spotyka się z dużym zainteresowaniem klientów, co ma szczególne znaczenie w roku, w którym spółka stanie się Narodowym Operatorem Cyfrowym. Od 1 października część korespondencji urzędowej będzie również przekazywana  w formie e-doręczeń – mówi Krzysztof Falkowski, wiceprezes Poczty Polskiej.

W eSkrzynce znajduje się zarówno zeskanowana koperta, jak i korespondencja, o czym adresat każdorazowo jest  informowany mailem. Dodatkowo każda przesyłka, po upływie miesiąca od udostępnienia, jest także fizycznie przesyłana na wskazany adres korespondencyjny bezpośrednio do skrzynki odbiorcy.

Poczta Polska ma w całym kraju 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych. Zatrudnia ok. 80 tys. pracowników, z czego ponad 30 tys. to listonosze i kurierzy. W 2018 roku firma zanotowała 6,77 mld zł skonsolidowanych wpływów sprzedażowych i 67,7 tys. zł straty netto, wobec 6,34 mld zł przychodów i 35,5 tys. zł straty netto rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: 4,5 tys. osób korzysta z eSkrzynki, jesienią trafi do niej korespondencja urzędowa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl