SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jak polskie media będą relacjonować Euro 2024

Znamy już plany czołowych redakcji sportowych w Polsce na Euro 2024. Kto będzie pracował na miejscu w Niemczech? Kto jako ekspert w studiach telewizyjnych i youtubowych?
 

Serwis Meczyki wysyła na mistrzostwa Europy następujących dziennikarzy: Samuel Szczygielski, Maja Strzelczyk, Tomasz Włodarczyk, Łukasz Wiśniowski oraz Mateusz Święcicki.

Meczyki to także kanał youtubowy, w warszawskim studiu pojawią się: Janusz Basałaj, Maciej Łuczak, Radosław Przybysz, Dawid Dobrasz oraz Błażej Łukaszewski. Ekspertami zostaną byli lub czynni piłkarze oraz trenerzy: Jacek Góralski, Ariel Borysiuk, Michał Janota, Michał Żyro, Tomasz Tułacz, Mariusz Misiura, Bartłomiej Kalinkowski, Maciej Makuszewski, Maciej Kędziorek i Jarosław Tkocz.

TVP, Kanał Sportowy i Kanał Zero

Głównym nadawcą turnieju jest Telewizja Polska. Studio w TVP będą prowadzić Paulina Chylewska, Maciej Kurzajewski, Jacek Kurowski, Maja Strzelczyk oraz Sylwia Dekiert. Powstaną następujące pary komentatorskie: Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski, Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow, Mateusz Borek i Robert Podoliński, Maciej Iwański i Radosław Gilewicz, Michał Zawacki i Kazimierz Węgrzyn, Sławomir Kwiatkowski i Marek Wasiluk oraz Mateusz Święcicki i Wojciech Kowalewski. 

Czytaj także: Fenomen programu TVP “Jeden z dziesięciu”

Wiele programów przy okazji Euro wypuści także Kanał Sportowy. W gronie ekspertów omawiających wydarzenia turnieju znajdą się: Tomasz Smokowski, Mateusz Borek, Michał Pol, Adam Sławiński, Damian Gąska, Igor Lewczuk, Artur Wichniarek, Marcin Borzęcki, Tomasz Lipiński, Adam Kotleszka, Wojciech Kowalczyk, Marcin Żewłakow, Robert Podoliński, Marek Jóźwiak, Janusz Michalik, Sławomir Peszko, Andrzej Strejlau, Jakub Wawrzyniak, Michał Pazdan, Michał Gutka, Jerzy Engel, Kazimierz Węgrzyn, Rafał Gikiewicz, Rafał Rostkowski, Arkadiusz Onyszko, Radosław Gilewicz, Marek Koźmiński, Jerzy Brzęczek oraz Jan De Zeeuw Jr.

Swoje plany przedstawił także Kanał Zero. - Podczas Euro 2024 będzie zatrzęsienie gości, ale najczęściej rozmawiać będziemy w takim gronie. Do ekipy na czas turnieju dołącza były selekcjoner Czesław Michniewicz. Programy oczywiście codziennie - napisał na X Krzysztof Stanowski. Zamieścił grafikę, na której obok Michniewicza znalazły się nazwiska, takie jak: Przemysław Pełka, Przemysław Rudzki, Łukasz Trałka, Andrzej Twarowski, Wojciech Kowalczyk oraz Krzysztof Stanowski.

Kogo na miejsce wysyłają portale i stacje radiowe?

Wiele formatów na czas mistrzostw Europy szykuje także Ringier Axel Springer Polska. Korespondentami Przeglądu Sportowego Onet w Niemczech będą Dariusz Dobek oraz Maciej Kaliszuk, a jako wysłannicy gazety „PS” pojadą Robert Błoński, Maciej Szmigielski i Adam Pawlukiewicz. 

Swoje materiały na youtubowym kanale przygotowywać będzie w trakcie turnieju Tomasz Ćwiąkała, dziennikarz Canal+ Sport. Wysłannikami serwisu Sport.pl (Agora) zostaną Dominik Wardzichowski, Dawid Szymczak oraz Bartłomiej Kubiak. Z portalu WP Sportowe Fakty do Niemiec udadzą się Mateusz Skwierawski i Dariusz Faron.

Interia wysyła na turniej następujących dziennikarzy: Wojciech Górski, Tomasz Brożek i Radosław Nawrot. Towarzyszyć będzie im były piłkarz Ekstraklasy Łukasz Gikiewicz. Portal wyemituje także pogram "Gramy dalej", który poprowadzą Mateusz Majak i Maciej Kruk z Eleven Sports oraz Piotr Jawor z Interii Sport. Wśród gości Radosław Majewski i Jakub Żelepień. 

- Działaniom Interii będzie towarzyszyła kampania reklamowa „Żyjemy piłkarskim Euro 24”. Jest to kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”, która doczekała się już kilku edycji. Spot przygotowany na piłkarskie mistrzostwa Europy w Niemczech zachęca do wspólnego kibicowania z Interią polskiej reprezentacji. Pokazuje też bogatą i kompleksową ofertę portalu na ten turniej. Kampania Interii będzie emitowana w kanałach telewizyjnych Grupy Polsat Plus oraz Internecie - czytamy w komunikacie.

Na czas Euro Polsat Sport wypuści nowy format telewizyjno-internetowy „Cafe Euro Cast”. Program ma być emitowany o godzinie 9.00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy. - Oprócz Polsatu Sport 1 audycję oglądać można także na portalu Polsatsport.pl, a po zakończeniu emisji, odcinki dostępne będą również na profilu Polsatu Sport w serwisie YouTube - informuje Polsat. 

Audycję prowadzić będą naprzemiennie Marcin Lepa, Szymon Rojek oraz Przemysław Iwańczyk. Wśród gości byli reprezentanci Polski Maciej Żurawski, Tomasz Hajto i Marek Citko oraz dziennikarz Roman Kołtoń. W programie pojawią się także łączenia z wysłannikami Telewizji na turniej w Niemczech oraz dziennikarzami zagranicznymi. 

W RMF FM turniej obsługiwać będą dziennikarze z redakcji sportowej Patryk Serwański i Wojciech Marczyk, a także reporterzy „Faktów RMF FM” Kacper Wróblewski i Beniamin Piłat. Z kolei Tomasz Staniszewski poprowadzi specjalne wydania „Faktów RMF FM” z Niemiec. 

Radio 357 pierwszy raz wysyła swoich dziennikarzy na turniej rangi mistrzostw Europy. Do Niemiec pojadą Krzysztof Zimoch, Mateusz Fusiarz i Mateusz Kuźniewski. Pojawi się na antenie nowy podcast „Historie, których nie widać na boisku", a radio będzie nadawać z miejsca wydarzeń na żywo specjalne wydania audycji „3-5-7 Start!" oraz „Caffé Matte".

Na antenie Radia ZET będą łączenia z niemieckich stadionów dziennikarzy sportowych Krzysztofa Wilanowskiego i Marcina Powidła. Codziennie o godz. 11.00 będzie można usłyszeć również ich „Magazyn EURO 2024”. Mecze polskiej kadry w specjalnych wejściach skomentują zaś Mateusz Ptaszyński i Mateusz Ligęza.

W TOK FM codziennie nadawane będą 20-minutowe specjalne magazyny piłkarskie „Jeszcze więcej EURO”. Pojawią się też dodatkowe informacje sportowe w dni powszednie o 21.00, 22.00 i 23.00, a w soboty i niedziele o 7.20 i 8.20. Po meczach grupowych Polaków usłyszymy też  podsumowanie tego, co działo się na murawie: 16 czerwca - w audycji „Przy niedzieli o sporcie” Przemysława Iwańczyka, a 21 i 25 czerwca pomiędzy 20.00 a 21.00. Turniej z Niemiec relacjonować będą dla TOK FM Przemysław Pozowski i Michał Waszkiewicz.

Mistrzostwa Europy będą relacjonowane na antenach Polskiego Radia. W Jedynce transmisje m.in. ze spotkań: Niemcy - Szkocja, pojedynków grupowych Polaków oraz finału turnieju. Ponadto w PR1 relacje i komentarze w serwisach sportowych, „Kronice sportowej” od poniedziałku do soboty o godz. 22.35 oraz w magazynie „Przy muzyce o sporcie” w niedziele po godz. 19.00. Relacje z Euro od następujących dziennikarzy: Andrzej Janisz, Filip Jastrzębski i Tomasz Kowalczyk.

W Trójce w piątek 14 czerwca o 7.15 wystartowało „Studio Euro w Trójce” (emisja od poniedziałku do piątku również o godz. 17.05, w sobotę o godz. 8.15 i 17.05, w niedzielę o 9.05 i 17.10). W Czwórce materiały o EURO 2024 w formatach “Pierwsze Słyszę”, “Reset” oraz “Co Was Kręci”.

Polska Agencja Prasowa wysłała do Niemiec Macieja Białka i fotografa Leszka Szymańskiego. Będą też materiały wideo oraz programy Studia PAP - Raport Specjalny Euro 2024. Gośćmi mają być dziennikarze i piłkarscy eksperci. Dla PAP z Berlina o imprezie będzie pisać Berenika Lemańczyk, a z Monachium Iwona Pałczyńska. 

Dołącz do dyskusji: Jak polskie media będą relacjonować Euro 2024

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Super!
Radio 357 brawo, czekamy!
odpowiedź
User
HanaK
Niech chce mi się wierzyć, że EURO zabraknie w radiu ZET czy w radiowej Jedynce lub Trójce...
odpowiedź