SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Euro RSCG Warsaw dla WWF Polska

Agencja Euro RSCG Warsaw po raz kolejny zaangażowała się w kampanię społeczną dla WWF Polska.

Euro RSCG Warsaw przygotowała dla WWF Polska kreację kampanii społecznej „Zróbmy dobry klimat”. To kolejny już projekt dla WWF, w który zaangażowała się agencja.

„Klimat jest dziś dla ludzkości większym zagrożeniem niż broń masowej zagłady”– powiedział profesor Robert May. Susze, pożary, powodzie, huragany – to tylko niektóre z kataklizmów będące groźną konsekwencją globalnego ocieplenia. Właśnie zwrócenie uwagi na problem globalnego ocieplenia oraz zachęcenie do racjonalnego gospodarowania energią jest podstawową kwestią tegorocznej strategii WWF Polska.

Kampania społeczna WWF Polska „Zróbmy dobry klimat” ma zachęcić Polaków do bardziej świadomego gospodarowania energią, doprowadzenia do zmniejszenia emisji CO2, a tym samym przyczynienia się do zahamowania dalszego wzrostu temperatury Ziemi i ograniczenia zmian klimatu.

W ramach kampanii „Zróbmy dobry klimat” Euro RSCG Warsaw przygotowała kreację prowadzonych działań. W największych miastach Polski na citylightach pojawiły się plakaty, do których zdjęcie wykonała Maria Przybysz. W drugiej połowie wakacji kampania poszerzona zostanie o prasę, telewizję i kina.

Wszyscy partnerzy zaangażowali się w kampanię pro bono.

Euro RSCG Warsaw już od kilku lat współtworzy i realizuje kampanie społeczne dla WWF Polska. Agencja zaangażowana jest w projekt „Detox”, mający na celu zmianę przepisów Unii Europejskiej, dotyczących kontroli nad produkcją i wykorzystaniem syntetycznych związków chemicznych. Jedną z najgłośniejszych kampanii agencji, za którą zdobyła nagrodę efektywności EFFIE, była kampania „Nie kupuj zwierząt z przemytu” dla WWF w 2004 roku. Jak wynika z badan SMG/KRC, dzięki tej kampanii prawie połowa Polaków dowiedziała się o problemie, a polski parlament wprowadził nowe przepisy, które pozwolą na znacznie skuteczniejszą walkę z tym zjawiskiem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Euro RSCG Warsaw dla WWF Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl