SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Euro Styl wchodzi do Młodego Miasta w Gdańsku, kupiła 7 ha od Atrium European Real Estate

Euro Styl, spółka deweloperska z grupy Dom Development, zakupiła od Atrium European Real Estate grunt inwestycyjny znajdujący się na terenie Młodego Miasta w Gdańsku. Sprzedającego reprezentowali eksperci z międzynarodowej agencji doradczej JLL.

Article

Grunt o powierzchni blisko 7 ha jest zlokalizowany pomiędzy ulicami Popiełuszki, Doki i Rybaki Górne, w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności.

Miejscowy plan zagospodarowania umożliwia realizację na tym terenie zabudowy wielofunkcyjnej, która połączy funkcje mieszkaniowe, biurowe, jak również zaoferuje szerokie spektrum usług. Obecnie na działce planowane jest ok. 1200 mieszkań i lokali usługowych oraz ok. 30 tys. m kw. biur.

- Jako deweloper wywodzący się z Gdańska, doskonale rozumiemy specyfikę tego miejsca i jego znaczenie. Jestem przekonany, że wielomiesięczna praca z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i Narodowym Instytutem Dziedzictwa oraz zaangażowanie cenionego architekta, pozwoliły wypracować optymalne ramy dla zagospodarowania tego terenu. Jednocześnie wpisujemy się w trendy polityki przestrzennej nakreślone w strategii Miasta Gdańska, czyli budowy miasta do wewnątrz, co uważamy za słuszne - mówi Mikołaj Konopka, prezes Euro Styl S.A.

Koncepcja powstała w pracowni FORT Targowski.

- Idea Młodego Miasta, nowego fragmentu śródmieścia Gdańska, to niezwykłe wyzwanie projektowe. Miasto zwraca się ku swojemu centrum, ku terenom o wyróżniającej Gdańsk spośród innych miast historii - mówi Wojciech Targowski, architekt, współautor projektu budynku ECS-u. - Dlatego projektowana inwestycja nie może być osiedlem jednym z wielu, musi stanowić zaczyn nowej, miejskiej przestrzeni Gdańska.

Aktualnie nieruchomość jest niemal w całości niezabudowana. W jej południowo-wschodnim narożniku znajduje się zabytkowa hala potocznie zwana halą U-botów, która w przyszłości ma stanowić historyczny akcent wzbogacający architektonicznie nową inwestycję na tym obszarze.

Planowany termin rozpoczęcia prac to początek 2020 roku. Inwestycja będzie realizowana etapami przez 8-10 lat

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Euro Styl wchodzi do Młodego Miasta w Gdańsku, kupiła 7 ha od Atrium European Real Estate

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl