SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Europa - bez kabla częściej w sieci

Europejczyków korzystających z technologii bezprzewodowych (za pomocą m.in. laptopów z komunikacją WiFi, komputerków przenośne PDA) w ruchu, regularnie odwiedza internetowe serwisy społecznościowe, jedna trzecia tworzy treści i dzieli się nimi oraz ocenia i wprowadza komentarze na stronach internetowych.

Raport EIAA (European Interactive Advertising Association) zauważa, że korzystający z bezprzewodowych technologii spędzali w sieci około 17 godzin tygodniowo, podczas gdy przeciętnie Europejczycy oddawali się surfingowi w internecie przez 11 godzin i 20 minut.

W przypadku grupy wiekowej 25-44 lata okazało się, że internet potrafił każdego tygodnia angażować użytkowników przez niemal pięć godzin więcej w porównaniu do telewizji. 83 proc. tej grupy regularnie korzystało ze stron internetowych z aktualnościami (średnia europejskich internautów to 66 proc), 79 łączyło się z instytucjami finansowymi (średnia to 55 proc.), a 70 proc. korzystało ze stron technologicznych (średnia to 43 proc.).

94 proc. z użytkowników sieci bezprzewodowych korzystających z tej technologii w ruchu posiadało także szerokopasmowe łącze w głównym punkcie łączenia z siecią, np. w domu. 81 proc. z nich posiadało domowe komputery PC, 68 proc pochwaliło się odtwarzaczem MP3, a 61 proc. domową siecią WiFi. Grupa użytkowników "bezprzewodowych" okazała się też aktywniejsza w sieci podczas weekendów (91 proc. w porównaniu do średniej 79 proc.).

W przypadku internautów komunikujących się z siecią przez telefony komórkowe okazało się, że spędzali oni w sieci średnio około 15 godzin tygodniowo, a 79 proc. tej grupy to osoby w wieku poniżej 45 roku życia (średnia internautów w Europie to 64 proc.).

Badania przeprowadzano wśród ponad 7 tys. internautów pochodzących m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Belgii i Holandii.

Źródło: EIAA - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Europa - bez kabla częściej w sieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl