SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszył konkurs na identyfikację wizualną Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu

Instytucja Kultury ECFC oraz Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej ogłaszają międzynarodowy konkurs na identyfikację wizualną dla nowo powstałej instytucji kultury w Toruniu - Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Konkurs jest dwuetapowy i ma charakter otwarty.

Article

Identyfikacja wizualna, która jest przedmiotem konkursu będzie miała szerokie zastosowanie w komunikacji jeszcze przed zakończeniem procesu inwestycyjnego i powstaniem samego centrum, m.in. w celu komunikacji konkursu architektonicznego, czy corocznej organizacji EnergaCAMERIMAGE (jako komunikacja współorganizatora - nie festiwalu).

Będzie nowa identyfikacja wizualna

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy przesyłają portfolio, na podstawie których Jury dokonuje wyboru do pięciu studiów graficznych / projektantów, którzy zostaną zaproszeni do odpłatnego przygotowanie projektów konkursowych.

Refuse fee wynosi tysiąc euro brutto. W II etapie wybrane studia / projektanci zostaną poproszeni o przygotowanie logotypu i materiałów dodatkowych. Na ich podstawie wybrana zostanie identyfikacja dla Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage.

Wartość zamówienia (nagrody) wynosi 12 tys. euro brutto.

Termin nadsyłania Portfolio upływa 31.01.2021 r. Rozstrzygnięcie I etapu konkursu nastąpi do dnia 15.02.2021 r, drugiego - 31.03.2021 r. Wybór zwycięzcy konkursu nastąpi do dnia 15.04.2021 r.

W jury konkursu zasiądą projektanci uznani na arenie międzynarodowej – Jonathan Barnbrook, legendarny brytyjski projektant, filmowiec i typograf, który na swoim koncie ma m.in. projekty okładek płyt dla Davida Bowie oraz Erik Kessels holenderski artysta, projektant i kurator. Dyrektor Kreatywny niezależnej agencji reklamowej KesselsKramer.

Dołączą do nich dr Marcin Władyka, polski projektant specjalizujący się w grafice wydawniczej, identyfikacji wizualnej, animacji i grafice telewizyjnej, na co dzień związany z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, właściciel studia headmade, a także dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage – Marek Żydowicz.

Oddana zgodnie z planem w II poł. 2025 roku siedziba ECFC będzie miejscem, w którym będą odbywać się różnorakie wydarzenia kulturalne – od premier filmowych, poprzez festiwale (filmowe i teatralne), koncerty, wystawy, konferencje i inne. Planowane jest także umiejscowienie w tym budynku muzeum filmu i/lub designu. Dodatkowo powierzchnie ECFC będą wynajmowane – zarówno do celów społecznych, jak i komercyjnych.

Merytorycznie, do czasu zakończenia inwestycji Instytucja Kultury będzie co roku współorganizowała kolejne edycje festiwalu filmowego EnergaCAMERIMAGE.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszył konkurs na identyfikację wizualną Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Treubadeuba
Z opisu wynika, że to bardziej przetarg niż konkurs.
0 0
odpowiedź