SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Eurosport i MTV najpopularniejsze

Eurosport i MTV najczęściej oglądanymi kanałami telewizyjnymi

Eurosport i MTV to najczęściej oglądane kanały telewizyjne centralnej i wschodniej Europy - wynika z badanie popularności ogólnoeuropejskich stacji telewizyjnych i radiowych przeprowadzonych przez Instytut GfK Polonia, we współpracy z innymi spółkami wchodzącymi w skład grupy GfK.

W sondażu wzięło udział 17 tys. respondentów - mieszkańców Polski, Czech, Rumunii, Rosji, Serbii i Czarnogóry, Słowacji, Słowenii oraz Ukrainy.

Przynajmniej raz w tygodniu Eurosport jest oglądany przez 19 proc. Polaków, 21 proc. mieszkańców Serbii i Czarnogóry oraz 26 proc. Rumunów.

MTV dobre rezultaty osiąga w Rosji. 31 proc. rosyjskich respondentów deklaruje, że w tygodniu poprzedzającym badanie oglądało ten kanał. Stacja jest również popularna w Rumunii (25 proc. widowni), w Serbii i Czarnogórze (20 proc.) oraz w Polsce (19 proc.).

Jednak najllepsze wyniki stacje te osiągają w Słowenii. W tygodniu niemal co drugi mieszkaniec ogląda Eurosport, a prawie 40 proc. włącza program MTV.

Z kolei ogólnoeuropejskie radio nigdzie nie jest tak popularne jak w Serbii i Czarnogórze. Co tydzień aż 12 proc. mieszkańców tego kraju włącza Voice of America, a 6 proc. Deutsche Welle.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eurosport i MTV najpopularniejsze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl