Eurosport zaczął kampanię reklamującą transmisje z igrzysk olimpijskich Tokio 2020 (wideo)

Igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku będą pokazywane z naciskiem na cyfrowe relacje w internecie, streaming na platformie nadawcy a także w mediach społecznościowych - zapowiada Eurosport. - Chcemy w ten sposób dotrzeć do jak największej liczby osób - mówi Jean-Briac Perrette, prezes Discovery International.

jk
jk
Udostępnij artykuł:
Eurosport zaczął kampanię reklamującą transmisje z igrzysk olimpijskich Tokio 2020 (wideo)

Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, które zaczną się 24 lipca przyszłego roku, Eurosport zamierza położyć nacisk na przekrojowość, streaming i relacje w mediach społecznościowych. Wszystkie starty sportowców na żywo i na żądanie będzie można oglądać w Eurosport Playerze. Transmisje - jak zapowiada nadawca - będą uzupełniane realizowanymi w czasie rzeczywistym produkcjami digitalowymi i relacjami w mediach społecznościowych. Kibice będą mogli wybrać to, co ich interesuje i dostosować przekaz do swoich preferencji.

 - Olimpijska podróż Discovery rozpoczęła się wraz z Pjongczang 2018, kiedy nasze podejście do igrzysk pozwoliło przyciągnąć rekordową widownię, zbudować niespotykany wcześniej zasięg i zaangażowanie w całej Europie. Ambicje Discovery na Tokio 2020 są jeszcze większe. Chcemy zaoferować kibicom najbardziej innowacyjne i dogłębne relacje z igrzysk w przestrzeni cyfrowej, dostarczone na niespotykaną do tej pory skalę. Nasze działania będą jeszcze bardziej śmiałe i rozbudowane - wszystko po to, żeby dotrzeć do jeszcze większej liczby osób, wykorzystując wszystkie możliwe platformy - zapowiedział Jean-Briac Perrette, prezes Discovery International.

- Nasi eksperci wykorzystają nowoczesną infrastrukturę, zaplecze technologiczne i swoje doświadczenie, by opowiadać o najważniejszych sportowych wydarzeniach w sposób rozpalający pasje kibiców. Postawimy na innowacyjne technologie i  przeniesiemy widzów w samo centrum akcji, dając im możliwość pełnego zrozumienia olimpijskich wydarzeń i jeszcze mocniejszego przeżywania sportowych emocji - podkreślił Dave Schafer, wiceprezes do spraw produkcji i treści w Discovery.

Eurosport zaprezentował w środę utrzymany w stylistyce mangi spot promocyjny, zaczynający kampanię „Droga do Tokio”. Ma on budować świadomość marki jako jedynego miejsca, w którym widzowie mogą obejrzeć każdą minutę startu wszystkich sportowców we wszystkich dyscyplinach.

Spot będzie pojawiał się na antenach Eurosportu, platformach cyfrowych i w mediach społecznościowych kanału do 25 sierpnia. Będą mu towarzyszyły specjalne programy około olimpijskie. Na antenach oraz w przestrzeni cyfrowej obok logotypu Eurosportu pojawią się też koła olimpijskie.

 

Kampania „Droga do Tokio” będzie prowadzona wokół transmisji wszystkich sportów olimpijskich aż do ceremonii otwarcia igrzysk. W trakcie nadchodzącego roku Discovery chce sukcesywnie odsłaniać kolejne elementy strategii programowej, prezentować technologie produkcyjne, ale także listę ekspertów, z którymi będzie współpracować.

Eurosport wykorzystywał streaming internetowy już podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang na początku ub.r.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wakacje sposobem na realizację noworocznych postanowień? Nowa kampania Rainbow

Wakacje sposobem na realizację noworocznych postanowień? Nowa kampania Rainbow

Enyo Agency z działem Influencer Relations

Enyo Agency z działem Influencer Relations

Film "Norymberga" trafi do VOD. Udostępni go tylko jedna platforma

Film "Norymberga" trafi do VOD. Udostępni go tylko jedna platforma

Żabka ma już ponad 12 tys. sklepów. Pogoda nie ochłodziła sprzedaży

Żabka ma już ponad 12 tys. sklepów. Pogoda nie ochłodziła sprzedaży

Ile kosztuje chaos w danych? Odzyskaj uciekającą marżę dzięki innowacjom Microsoft
Materiał reklamowy

Ile kosztuje chaos w danych? Odzyskaj uciekającą marżę dzięki innowacjom Microsoft

Paramount pozywa Warner Bros. Discovery. Chce ujawnienia szczegółów umowy z Netfliksem

Paramount pozywa Warner Bros. Discovery. Chce ujawnienia szczegółów umowy z Netfliksem