SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurostat: Bezrobocie w Polsce wyniosło 8,9% w listopadzie, w całej UE - 9,5%

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 8,9% w styczniu br. wobec 8,7% w poprzednim miesiącu i 7,4% rok wcześniej. W całej Unii Europejskiej (UE) wskaźnik ten wyniósł 9,5% wobec 9,5% w poprzednim miesiącu i wobec 8,0% rok wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat w poniedziałkowym komunikacie.

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w styczniu na poziomie 9,9% wobec 9,9% przed miesiącem i w porównaniu do 8,5% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowała Holandia (4,2%) i Austria (5,3%), a najwyższy Łotwa (22,9%) oraz Hiszpania (18,8%).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła w styczniu 2009 roku 12,7% wobec 11,9% w grudniu i w porównaniu do 10,4% rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eurostat: Bezrobocie w Polsce wyniosło 8,9% w listopadzie, w całej UE - 9,5%

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl