SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurostat: Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,6 proc. we IX, w całej UE - 9,6 proc.

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 9,6% we wrześniu br.wobec 9,5% w poprzednim miesiącu i 8,6% rok wcześniej. W całej Unii Europejskiej (UE) wskaźnik ten wyniósł 9,6%, tyle samo, co w poprzednim miesiącu i w porównaniu do 9,3% rok wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat w piątkowym komunikacie.

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się we wrześniu na poziomie 10,1% wobec 10,0% miesiąc wcześniej i w porównaniu do 9,8% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowała Holandia (4,4%) i Austria (4,5%) i  a najwyższy Hiszpania (20,8%) oraz Łotwa (19,4% w II kw.) Estonia (18,6% w II kw.) i Litwa (18,2% także w II kw)

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła we wrześniu br. 11,5% wobec 11,4% miesiąc wcześniej. We wrześniu 2009 roku stopa ta wyniosła 10,9%.

Dołącz do dyskusji: Eurostat: Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,6 proc. we IX, w całej UE - 9,6 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl