SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurozet chce uruchomić Otoradio w Lublinie, Bydgoszczy i Łodzi. Konkurentem Radio Wnet

O częstotliwości w Lublinie, Bydgoszczy oraz Łodzi ubiegają się dwa podmioty: Eurozet oraz Radio Wnet. To ostatnie chciałoby rozszerzyć zasięg nadawania, a Eurozet stworzyć Otoradio, na stworzenie którego wnioski składa już od ponad roku.

Article

Pisaliśmy o tym, że Radio Wnet, które od roku nadaje na częstotliwościach w Krakowie (95,2 MHz) oraz w Warszawie (87,8 MHz), a niedawno otrzymało koncesję w Białymstoku, Wrocławiu i Szczecinie liczy także na wygranie konkursu w Lublinie, Łodzi i Bydgoszczy.

Teraz z ogłoszenia listy wnioskodawców, udostępnionych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji wynika, że o koncesję w tych trzech lokalizacjach będzie ubiegać się także Eurozet. Grupa chciałaby stworzyć Otoradio, na którego stworzenie wnioski składała już kilkakrotnie - po raz pierwszy w lecie ubiegłego roku (na nadawanie w Krakowie oraz w Warszawie, konkursy te wygrało Radio Wnet).

Dwa podmioty będą ubiegać się o częstotliwości w Lublinie – 101,1 MHz, w Bydgoszczy – 104,4 MHz oraz w Łodzi – 106,1 MHz.

Konkurs dotyczył przyznania koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym lub na rozszerzenie koncesji.

Zainteresowane nadawaniem w tych trzech lokalizacjach spółki mogą ubiegać się o uzyskanie koncesji na 10 lat na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym (zawierającego różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę). Program ma być nadawany codziennie przez 24 godziny na dobę, a audycje słowne i inne przekazy słowne mają stanowić nie mniej niż 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6.00-23.00. Ma zawierać audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnotowo twórcze, uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę.

W ub.r. Radio Wnet zanotowało 458,1 tys. zł wpływów sprzedażowych i 265,8 tys. zł straty netto, wobec 1 mln zł przychodów i 15 tys. zł zysku netto w 2017 roku. Jesienią ub.r. stacja została dokapitalizowana kwotą 1 mln zł.

W ub.r. w grupa kapitałowa Eurozet zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 3,5 proc. do 197,47 mln zł oraz 26,8 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eurozet chce uruchomić Otoradio w Lublinie, Bydgoszczy i Łodzi. Konkurentem Radio Wnet

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł
To co? Melo im nie wypaliło, że już nowe radio odpalają?
odpowiedź
User
3cityBOY
otoRadio, próbowałem znaleźć z sieci i na stronce radio Zet, ale niestety nie ma aby sprawdzić co proponują. Już poważniej w konkursie by wyglądało Halo.radio Kuby Wątłego bo można posłuchać i zobaczyć czego się można spodziewać w eterze w razie jakby przyznano im częstotliwość.
odpowiedź
User
Greg
Wnet to pisowskie radio padnie.
odpowiedź