SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dyrektor generalna Ewa Lampart odchodzi z Grupy ZPR Media

Z Grupą ZPR Media, do której należą m.in. „Super Express” i Wydawnictwo Harde, po 12 latach pracy żegna się dyrektor generalna Ewa Lampart.

Ewa LampartEwa Lampart

Lampart rozstała się z Grupą ZPR Media za porozumieniem stron. - Decyzja o odejściu nie była łatwa. To były niezwykłe lata pracy nad umacnianiem marki „Super Express” i rozwojem zapewniającym wzrost konkurencyjności naszej oferty na rynku. „Super Express” właśnie obchodzi jubileusz 30-lecia i jest to świetna cezura zarówna dla mnie jak i dla firmy - mówi Ewa Lampart.

W ZPR Media ponad 12 lat

Ewa Lampart w Grupie ZPR Media początkowo była dyrektor zarządzającą „Super Expressem”. W latach 2011-2018 odpowiadała za markę „Super Express” jako wiceprezes spółki ZPR Media. Ponadto w latach 2013-2018 była prezesem spółki TV Spektrum, odpowiadała za nadawane naziemnie stacje Fokus TV i Nowa TV (Polsat pod koniec 2017 roku przejął 34,5 proc. akcji TV Spektrum, potem dokupił 15 proc., a pozostałe 50,5 proc. nabył jesienią ub.r.).

Od roku 2019 roku Ewa Lampart była dyrektor generalną Grupy Super Express i Wydawnictwa Harde.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Chciałbym podziękować Ewie za jej pracę i zaangażowanie przez te 12 lat.  Dzięki jej umiejętnościom przywódczym i ogromnemu oddaniu, wniosła znaczący wkład do rozwoju  Grupy ZPR Media - komentuje Zbigniew Benbenek, właściciel Grupy ZPR.

W ub.r. spółka Time, wydawca m.in. „Super Expressu” i broker reklamowy Grupy Radiowej Time, zanotowała spadek przychodów o 11,1 proc. do 270,71 mln zł. Przy ograniczeniu kosztów operacyjnych o 9,4 proc., dopłatach do pensji w ramach tarczy antykryzysowej i wyższych dywidendach od spółek zależnych zysk netto firmy zmalał tylko o 1 mln zł, do 32,43 mln zł.

Wcześniej Axel Springer

W latach 2003-2010 była dyrektorem marketingu ds. prasy codziennej i rozwoju biznesu w Axel Springer Polska, gdzie odpowiadała m.in. za wprowadzenie na rynek „Faktu" i „Dziennika". Karierę zawodową rozpoczynała w 1993 roku w agencji reklamowej Ammirati Puris Lintas, następnie pracowała w agencji Euro RSCG jako media director i w domu mediowym MPG na stanowisku client service director.

Dołącz do dyskusji: Dyrektor generalna Ewa Lampart odchodzi z Grupy ZPR Media

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
R
Daty się nie zgadzają. 12 lat czy od 2011?
odpowiedź
User
Korekta
Lewa Lempart? Ogarnijcie się
odpowiedź
User
JJ
Trwa czyszczenie przedpola
odpowiedź