SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ewa Suwara rzeczniczką MSZ

Stanowisko rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych objęła dr Ewa Suwara. Ostatnio MSZ nie miało rzecznika.

dr Ewa Suwara, fot. gov.pl/dyplomacja Article

Ewa Suwara do sierpnia ubiegłego roku była zastępcą przedstawiciela RP przy Komitecie Politycznym i Bezpieczeństwa (PSC) oraz zajmowała samodzielne stanowisko ds. obsługi PSC (Nicolaidis.

Pełniła także obowiązki przedstawiciela RP przy PSC w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli, gdzie zajmowała się współtworzeniem stanowiska unijnego w sprawach polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

W przeszłości była sekretarzem Międzyresortowego Komitetu ds. cywilnego i wojskowego zaangażowania Polski w Islamskiej Republice Afganistanu oraz Kierownika Wydziału ds. Ogólnych i Wielostronnych w Departamencie Azji i Pacyfiku MSZ. Karierę zawodową rozpoczęła w 2007 roku w Departamencie Polityki Ekonomicznej MSZ.

Ma tytuł doktora nauk prawnych, ukończyła prawo i socjologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ma dyplom Master of Arts z nauk politycznych i administracji Kolegium Europejskiego w Brugii. Jest absolwentką programu z negocjacji międzynarodowych w John F. Kennedy School of Government na Uniwersytecie Harvarda oraz studiów podyplomowych międzynarodowego prawa handlowego na uniwersytecie w Turynie. Ukończyła Akademię Dyplomatyczną w Warszawie.

Od października 2016 roku rzeczniczką prasową MSZ była Joanna Wajda, wcześniej wieloletnia dziennikarka Telewizji Polskiej. Po jej odejściu z resortu, zadania rzecznik pełniło biuro prasowe ministerstwa.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ewa Suwara rzeczniczką MSZ

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl