SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ewa Usowicz dyrektorem działu serwisów informacyjnych w wydawnictwie Wolters Kluwer Polska

Ewa Usowicz dołączyła od września do zespołu wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, gdzie objęła stanowisko dyrektora działu serwisów informacyjnych. Ostatnio pracowała jako zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

Ewa Usowicz, fot. Maciej ZienkiewiczArticle

- Całe życie zawodowe zajmuję się informacjami prawnymi, więc Wolters Kluwer to dla mnie naturalny wybór - to po prostu największy wydawca fachowych treści na naszym rynku. Zawsze byłam pod wrażeniem tego, jak mocno i konsekwentnie inwestują w elektronikę - np. flagowy produkt, jakim jest baza wiedzy Lex, jest aktualizowany co godzinę. To dobry kierunek, bo większość młodych profesjonalistów nie korzysta z "papieru", a wyłącznie z rozwiązań elektronicznych  - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Ewa Usowicz.
 
- Ewa nie tylko będzie nadzorowała treści prawne w naszych serwisach internetowych, ale będzie też uczestniczyła w tworzeniu nowych produktów i zmianach w już istniejących - dodał Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.

Od początku kariery zawodowej Ewa Usowicz jest związana z dziennikarstwem prawnym. Ostatnio była zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, gdzie pracowała przez 10 lat. Wcześniej m.in. w „Gazecie Prawnej”.

Wolters Kluwer to wydawca publikacji prawniczych i biznesowych w Polsce. Spółka oferuje m.in. książki i czasopisma, serwisy internetowe, produkty elektroniczne i bazy wiedzy - z systemem LEX na czele. Firma ma oddziały w 40 krajach na całym świecie, gdzie zatrudnia 19 tysięcy osób. Jej przychód za 2016 r. wyniósł 4,3 miliarda euro.

Dołącz do dyskusji: Ewa Usowicz dyrektorem działu serwisów informacyjnych w wydawnictwie Wolters Kluwer Polska

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rzepni
Ewa, powodzenia! Trzymamy za Ciebie kciuki!
odpowiedź
User
Czark
Ooo... czyżby jakaś jaskółka pozytywnych zmian w dziennikarstwie? Prawda jest taka, że ludzie mają dość zaciskania pasa w redakcjach... Idą tam, gdzie dobrze idzie biznes :) Ewka zrobiła dobry ruch po swojej prawniczej linii. Powodzenia!
odpowiedź
User
Aga
Ewa, powodzenia:))
odpowiedź