SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ewa Wanat dyrektorem programowym RDC, Grzegorz Chlasta szefem publicystyki

Od maja br. Ewa Wanat, była szefowa TOK FM, a ostatnio dziennikarka radiowej Jedynki, obejmie funkcję redaktor naczelnej Radia dla Ciebie. Do RDC przechodzi z TOK FM także Grzegorz Chlasta, który będzie kierownikiem redakcji publicystyki.

Article

Zarząd Radia dla Ciebie ma nadzieję, że pojawienie się w rozgłośni Ewy Wanat znacząco wpłynie na wzrost słuchalności stacji. Sama Ewa Wanat w wywiadzie udzielonym na w lutym br. mówiła, że propozycję kierowania Radiem dla Ciebie przyjęła dlatego, że jest to dla niej „fantastyczne wyzwanie”. - Oczywiście mam świadomość, iż Radio dla Ciebie jest w słabej kondycji. Jest ona mniej więcej porównywalna z tą, w jakiej było Radio TOK FM, kiedy do niego przyszłam i właśnie dlatego zgodziłam się na tę propozycję, bo jest prawdziwa robota do zrobienia - mówiła nam Ewa Wanat (więcej na ten temat).

Zarząd Radia dla Ciebie wylicza, że od maja 2011 roku podjęto szereg działań mających na celu poprawę funkcjonowania rozgłośni, w wyniku których w 2012 roku spółka po raz pierwszy od kilku lat wypracowała dodatni wynik finansowy (zysk netto na poziomie 280 tys. złotych). Zatrudnienie Ewy Wanat, jak również zmiany programowe, mają przyczynić się do dalszej poprawy sytuacji.

Od 1 maja br. do zespołu Radia dla Ciebie dołącza również Grzegorz Chlasta, który od 2007 roku pracował w TOK FM, gdzie prowadził program „Popołudnie Radia TOK FM”. W RDC obejmie on stanowisko szefa redakcji publicystki.

Ewa Wanat do kwietnia 2012 była szefową TOK FM. Od listopada 2012 prowadziła na antenie radiowej Jedynki program „Kochaj się”, który był kontynuacją znanej z anteny TOK FM audycji „Kochaj się długo i zdrowo”. Przed Ewą Wanat funkcję redaktora naczelnego RDC piastował Paweł Homa. Od stycznia br., po odejściu Homy, obowiązki redaktora naczelnego RDC przejęła tymczasowo Jolanta Kaczmarek, prezes zarządu Radia dla Ciebie.

Według badania Radio Track za okres styczeń-marzec 2013, udział Radia dla Ciebie w rynku radiowym na terenie Warszawy wynosi 0,4 proc. (więcej na ten temat).

Radio dla Ciebie to regionalna, publiczna rozgłośnia, która nadaje program na Mazowszu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ewa Wanat dyrektorem programowym RDC, Grzegorz Chlasta szefem publicystyki

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozliczyć Jolantę Kaczmarek
Kaczmarek doprowadziła RDC do katastrofalnej sytuacji 0,4%, najgorsze miejsce w rankingu. Dlaczego Rada Nadzorcza i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyglądają się upadkowi stacji? Czy fakt bliskiej znajomości z Czarzastym powstrzymuje te organy przed odwołaniem Kaczmarek?
odpowiedź
User
aaa
To pani Wanat zje zysk na swoje pensje i dla kumpli :D
odpowiedź
User
Michał
A ja oczekuję dużo dobrego. TokFM, które za czasów pani Wanat bardzo lubiłem, moim zdaniem dziś tabloizuje się, stając się radiowym odpowiednikiem TVN24. Trzymam kciuki!
odpowiedź