SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ewa Wanat przeprasza za traktowanie podwładnych w TOK FM. „Strasznie się darłam”

Publicystka Ewa Wanat przeprosiła za to, jak traktowała podlegające jej osoby w okresie, gdy przez 9 lat była redaktor naczelną Radia TOK FM (Grupa Radiowa Agory). - Myślę, że w TOK FM niejedna osoba mogła mieć przeze mnie nieprzespaną noc - przyznała.

Ewa Wanat, fot. Michał MutorArticle

We wpisie facebookowym we wtorek wieczorem Ewa Wanat napisała, że przeczytała wywiad w ostatnim wydaniu „Wysokich Obcasów”, w którym Karolina Korwin-Piotrowska opisała, jak dwie dekady temu była jedną z ofiar mobbingu w redakcji „Gali”.

Na Facebooku kilkoro dziennikarzy przyznało, że ma podobne doświadczenia. - Pojawiają się konkretne nazwiska, przypadki. Ludzie nie zważają na to, że sprawa może trafić do sądu. Myślę, że coś w nich pękło - stwierdziła Korwin-Piotrowska w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Ewa Wanat: w TOK FM strasznie się darłam

Ewa Want stwierdziła, że jako szefowa Radia TOK FM (Grupa Radiowa Agory) nienależycie traktowała podwładnych. - I co tu dużo gadać - ja się strasznie darłam w TOK FM, okropnie. Co robiłam moim wpólpracowniczkom i współpracownikom dotarło do mnie dopiero niedawno - opisała.

- Myślę, że w TOK FM niejedna osoba mogła mieć przeze mnie nieprzespaną noc. Albo noce. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie - przyznała.

Publicystka przeprosiła za swoje zachowanie. - Człowiek się drze, jak nie jest pewien swego. Tyle mogę powiedzieć - stwierdziła.

- W RDC już się nie darłam, może mi mniej zależało? Albo już byłam bardziej pewna tego, że się znam i wiem, co robię? - spytała Ewa Wanat.

 

Ewa Wanat szefową TOK FM i RDC

Redaktor naczelną Radia TOK FM Ewa Wanat była od 2003 do 2012 roku. Przez lata prowadziła też w rozgłośni poranne pasmo w piątki oraz wieczorną audycję „Depko i Wanat o seksie” wraz z seksuologiem Andrzejem Depko.

Kontynuacją tego ostatniego programu była audycja „Kochaj się”, którą od listopada 2012 roku Ewa Wanat prowadziła w radiowej Jedynce. Od maja 2013 roku do września 2015 roku była dyrektor programową i redaktor naczelną Polskiego Radia RDC.

Została zwolniona dyscyplinarnie przez ówczesną prezes RDC Jolanta Kaczmarek, powodem miał być wpis facebookowy dziennikarki dotyczący dzieci Karoliny i Tomasza Elbanowskich ze Stowarzyszenia Ratuj Maluchy. Ewa Wanat skierowała sprawę do sądu, wiosną 2018 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie w prawomocnym orzeczeniu nakazał rozgłośni wypłacić dziennikarce dwie zaległe pensje wraz z odsetkami.

Ewa Wanat mobbing krytykowała u Tomasz Lisa

Wiosną 2015 roku Ewa Wanat byłą jednym z gości w odcinki programu Tomasza Lisa w TVP2 dotyczącym mobbingu i molestowania w pracy. Było to zaraz po artykułach tygodnika „Wprost” zarzucających takie zachowania Kamilowi Durczokowi w redakcji „Faktów” TVN. W efekcie publikacji dziennikarz rozstał się z nadawcą

W trakcie dyskusji Ewa Wanat oceniła, że w wielu miejscach pracy w Polsce panują „feudalne stosunki władzy”. - Mamy taką mentalność, że szef zawsze ma rację, musi mieć rację, nie można mu się sprzeciwić - opisała.

Na pytanie Lisa, czy w zespole kierowanym przez Ewę Wanat nikt nie może się jej sprzeciwić, odpowiedziała: „Ja może trochę inaczej zarządzam”.

Zaznaczyła, że w przeszłości dołączyła do zespołu redakcyjnego, w którym wcześniej stosowano mobbing, badała to Państwowa Inspekcja Pracy. - Rozmawiałam z wieloma ludźmi, którzy byli mobbingowani i którzy byli świadkami mobbingu - stwierdziła Ewa Wanat, dodając, że obserwowanie mobbingu też jest traumatyczne.

 

Dołącz do dyskusji: Ewa Wanat przeprasza za traktowanie podwładnych w TOK FM. „Strasznie się darłam”

40 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Joki
Zniszczyłaś zdrowie wielu ludziom. Niektórzy do dziś jadą na psychotropach. To nie tylko nieprzespane noce, to okaleczenie psychiczne na całe nieraz życie. Twoim "przepraszam" to podetrzyj sobie teraz rzyć.
odpowiedź
User
2a
Wizerunkowe podrygi nieświeżej ostrygi.
odpowiedź
User
>
Najciemniej pod latarnia.
odpowiedź