SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Express Bydgoski” i „Nowości - Dziennik Toruński” ukarane za nieoznaczone artykuły sponsorowane

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Express Media karę prawie 13 tys. zł za publikację w wydawanych przez spółkę gazetach „Express Bydgoski” i „Nowości - Dziennik Toruński” artykułów sponsorowanych nieoznaczonych jako reklamy.

Article

UOKiK w sierpniu ub.r. wszczął postępowanie w sprawie tekstów publikowanych przez „Express Bydgoski” i „Nowości - Dziennik Toruński” w dodatku „Dbaj o zdrowie”. Urząd wykazał, że zamieszczano tam teksty opisujące usługi medyczne świadczone przez reklamodawców, które nie różniły się wyglądem od materiałów redakcyjnych.

- W tekstach znajdowały się zwykle opisy problemów zdrowotnych i wypowiedzi specjalistów na temat odpowiednich usług medycznych. Brakowało jednak oznaczeń wskazujących na ich reklamowy charakter - informuje UOKiK w komunikacie prasowym.

Urząd ocenił, że w rezultacie czytelnicy mogli potraktować materiały reklamowe jak artykuły przygotowane przez dziennikarzy, podczas gdy powinny być one opatrzone specjalnym dopiskiem, np. „artykuł sponsorowany”.

W efekcie na Express Media nałożono karę wynoszącą 12 983 zł, obniżoną z racji tego że wydawca zaniechał już stosowania kwestionowanych praktyk.

Decyzja nie jest prawomocna, a Express Media odwołał się już do sądu.

W ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Expressu Bydgoskiego” wynosiła 11 892 egz., a „Nowości - Dziennika Toruńskiego” - 13 866 egz. (według danych ZKDP - zobacz wyniki wszystkich dzienników regionalnych).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Express Bydgoski” i „Nowości - Dziennik Toruński” ukarane za nieoznaczone artykuły sponsorowane

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl