SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Express Wieczorny” wraca jako dodatek w „Gazecie Polskiej Codziennie”

„Gazeta Polska Codziennie” (Forum) wprowadza piątkowy dodatek „Express Wieczorny” o Warszawie i Mazowszu. Pod tą marką w latach 1946-1999 ukazywał się dziennik ogólnopolski, na początku lat 90. wydawany przez Fundację Prasową „Solidarność”.

- Będziemy stopniowo dodawali najbardziej charakterystyczne oraz lubiane cykle artykułów z historycznej popołudniówki. Na początek, już dzisiaj, kryminałek oraz felieton „Spacerkiem po Warszawie”. W kolejnych tygodniach na pewno będą kolejne rubryki - zapowiedziała „Gazeta Polska Codziennie”.

„Express Wieczorny” jako dziennik popołudniowy ukazywał się w latach 1946-1999. Od 1991 do 1993 roku wydawała go Fundacja Solidarność zarządzana przez działaczy Porozumienia Centrum, ówczesnej partii Jarosława Kaczyńskiego. Redaktorami naczelnymi dziennika byli wtedy m.in. Krzysztof Czabański, obecnie szef Rady Mediów Narodowych, oraz Andrzej Urbański, w późniejszych latach m.in. dyrektor kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezes Telewizji Polskiej.

W 1993 roku „Express Wieczorny” został przejęty przez Marquard Polska. W 2004 tytuł został reaktywowany przez firmę Milenium Media, był wydawany jako bezpłatny dwutygodnik reklamowo-informacyjny w Warszawie i okolicach.

Według danych ZKDP w kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej Codziennie” wynosiła 10 284 egz., o 22,2 proc. mniej niż rok wcześniej.

W połowie czerwca na stanowisku prezesa firmy Forum wydającej „Gazetę Polską Codziennie” Grzegorz Tomaszewski został zastąpiony przez Beatę Dróżdż. Natomiast członkami rady nadzorczej spółki przestali być Barbara Skrzypek, Katarzyna Lubiak i Jacek Rudziński.

Dołącz do dyskusji: „Express Wieczorny” wraca jako dodatek w „Gazecie Polskiej Codziennie”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl