SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fabryka Broni Łucznik planuje kampanię reklamową, szuka agencji

Radomska Fabryka Broni Łucznik zaprasza agencje reklamowe do składania ofert na opracowanie strategii komunikacji i idei kreatywnej kampanii reklamowej. Działania te mają budować wizerunek produktów firmy jako produktów wysokiej jakości, wyrastającej z polskiej tradycji rusznikarskiej, stworzonych przez polskich inżynierów.

Zaplanowana kampania ma być skierowana do osób interesujących się bronią palną, posiadających broń, strzelców sportowych, kolekcjonerów, ale nie do myśliwych.

Komunikacja skierowana będzie tylko na rynek polski. Fabryka Broni Łucznik oczekuje, by w reklamach produkowanej przez nią broni przeznaczonej na rynek cywilny znalazły się aspekty historyczne związane z jej funkcjonowaniem, by wykorzystano w nich modny obecnie trend patriotyczny. Kampania ma podkreślać to, że do wyrobu broni wykorzystywane są teraz nowoczesne technologie. Ponieważ działania reklamowe będą promowały broń dla „zwykłych użytkowników” fascynujących się bronią nie powinny zawierać elementów kojarzących się z wojskiem - wojsko może być co najwyżej wykorzystane jako gwarant wysokiej jakości. W komunikacji nie będą brani pod uwagę myśliwi, ponieważ używają innego rodzaju broni.

W briefie do agencji napisano: „należy unikać standardowej, przaśnej komunikacji kojarzonej z tym rynkiem - tzw. „goła baba z karabinem”. Radomski producent oczekuje, by komunikacja była nowoczesna i skonstruowana tak, by uniknąć potencjalnego kryzysu PR. Ma mieć również walor edukacyjny i podkreślać, że strzelectwo to hobby, ale nie zabawa. Nie mogą być wykorzystane w niej wizerunki dzieci.

Kampania ma obejmować prasę branżową, media społecznościowe i telewizję. Nie będzie reklam w radiu ani na billboardach. Ma zostać przeprowadzona od kwietnia do grudnia br. Budżet na opracowanie jej koncepcji wynosi 150 tys. zł netto.

Głównym produktem reklamowanym w tej kampanii ma być karabinek MSBS „Grot S”.

Zainteresowane agencje mogą składać oferty do 21 marca br.

Dołącz do dyskusji: Fabryka Broni Łucznik planuje kampanię reklamową, szuka agencji

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Romantyczny
Czy Misiewicz nie może otworzyć małego, prężnego butiku reklamowego? O nazwie np. "Guns & Roses"?
odpowiedź
User
Dominik
A najlepsze, że Łucznik produkuje też sprzęt domowy ;) dobra agencja podoła zadaniu. Ja polecam Black Horse - świetna agencja mi pomogli w reklamie firmy. Super firma, ludzie z głową na karku i znający się na robocie!
odpowiedź