SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fabuła Fraza wyda miesięcznik „Ekspress reporterów”

Działalność na polskim rynku rozpoczęło wydawnictwo Fabuła Fraza, które ma wydawać książki z gatunku reportażu i literatury faktu. Spółka będzie też wydawcą miesięcznika „Ekspress reporterów”.

 

Article

- Jeśli zapytać młodych adeptów dziennikarstwa jaki gatunek tego zawodu chcieliby uprawiać, większość odpowie - reportaż. Reportaż zawsze nobilitował. Autora, gazetę, radio, telewizję, wydawnictwo. Reportaż był i coraz bardziej jest potrzebny. Gatunek trudny, wymagający od autora - reportera wiedzy, dobrego pióra i właściwej oceny zdarzeń, z których utka tkaninę literatury faktu - mówi Dariusz Wilczak, redaktor naczelny wydawnictwa i jego współzałożyciel. Był on jednym z założycieli polskiej edycji „Newsweeka”, przez wiele lat kierował też działem krajowym tygodnika.

Drugim współzałożycielem spółki jest Dariusz Koźlenko, związany w przeszłości m. in z ,,Super Expressem”, „Ozonem”, „Dziennikiem” i „Newsweekiem”. Poza nimi wspólnikami w firmie są też Grzegorz Szkopek i Tadeusz Kiernożycki.

Przy wydawnictwie powstała też rada programowa, w której składzie znaleźli się znani dziennikarze: Andrzej Stankiewicz, Zofia Wojtkowska, Jacek Snopkiewicz, Konrad Piasecki i Wiktor Ostrowski.

Dariusz Koźlenko pokieruje redakcją miesięcznika „Ekspress reporterów”, który Fabuła Fraza wprowadzi na rynek jeszcze w tym miesiącu. W każdym jego wydaniu znajdą się trzy reportaże, poruszające oryginalne tematy, w magazynie będzie też miejsce na dziennikarstwo śledcze.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Tytuł pisma ma nawiązywać do ukazującej się w Polsce w latach 70. i 80. XX wieku serii wydawniczej „Ekspress reporterów”. Wydawnictwo zapewnia, że miesięcznik nie będzie mieć nic wspólnego z nadawanym w TVP2 „Magazynem Ekspressu Reporterów”. Na razie wydawca nie ujawnia w jakim nakładzie i w jakiej cenie ukazywać się będzie pismo.

Fabuła Fraza w tym roku zamierza wprowadzić na rynek kilka książek. Szczegółów przedstawiciele wydawnictwa nie zdradzają.

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fabuła Fraza wyda miesięcznik „Ekspress reporterów”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl