SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook Chat dla użytkowników poczty Hotmail

Poczta Hotmail uruchomiła możliwość rozmowy ze znajomymi z serwisu społecznościowego Facebook bezpośrednio z poziomu skrzynki pocztowej. Teraz przeglądając pocztę można jednocześnie rozmawiać ze znajomymi z Facebooka i komunikatora Messenger.

Facebook Chat dla użytkowników poczty Hotmail

Podczas przeglądania lub pisania maili użytkownik Hotmail cały czas widzi, kto z jego znajomych jest aktywny na czacie w serwisie Facebook. To kolejna opcja komunikacji między użytkownikami tych dwóch serwisów. Wcześniej posiadacze kont na Facebooku i w Hotmail mieli możliwość bezpośrednich rozmów za pośrednictwem komunikatora Messenger.

"To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy szybko wymieniać informacje z przyjaciółmi, którzy korzystają z czatu albo z komunikatora Messenger. Od tej pory nie musimy mieć otwartych dwóch stron w przeglądarce i logować się jednocześnie na różne konta. Nasi znajomi z Facebook też widzą, czy jesteśmy aktywni i mogą z nami rozmawiać" - powiedział Michał Kostrzewa z polskiego oddziału firmy Microsoft, odpowiedzialny za rozwój platformy Windows Live oraz usługi pocztowej Hotmail w Polsce.

Aby korzystać z tej funkcji trzeba połączyć swoje konto Hotmail z kontem na Facebooku i upewnić się, że pole "Czat z przyjaciółmi z Facebook w Messenger" jest włączone. To wystarczy, aby mieć dostęp do swojego konta w serwisie społecznościowym. Konta zostaną wówczas połączone i możliwe będzie rozpoczęcie czatu bezpośrednio ze skrzynki pocztowej Hotmail poprzez kliknięcie na imię wybranej osoby z listy kontaktów z Facebooka.

Microsoft podaje, że od momentu ogłoszenia ponad dwa tygodnie temu możliwości czatowania bez względu na to, czy użytkownik korzysta z Messengera, czy jest w serwisie Facebook, z tej możliwości skorzystało ponad 2,5 mln osób.

"Obecnie trzech z czterech użytkowników poczty Hotmail korzysta też z serwisu społecznościowego Facebook" - dodał Kostrzewa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook Chat dla użytkowników poczty Hotmail

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl