SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook wprowadza w Polsce Facebook Dating. Można randkować w aplikacji

Facebook udostępnił polskim użytkownikom aplikacji mobilnej platformę Facebook Dating umożliwiając im umawianie się na randki. Profil w sekcji randkowej ma być odseparowany od głównego konta na Facebooku zapewniając odpowiedni stopień prywatności, zaś algorytm aplikacji na podstawie danych podanych przez użytkownika ma dobierać najlepszych kandydatów i kandydatki do randkowania.

Wprowadzenie randkowej platformy o nazwie Dating Facebook zapowiedział w maju 2018 r. Wyjaśniał wówczas, że nowa opcja jest uzupełnieniem głównej misji Facebooka polegającej na zbliżaniu do siebie ludzi. Z kolei jesienią 2019 r. platforma Facebook Dating została wprowadzona w 20 krajach na świecie, głównie w Azji. Polski nie było wówczas na liście.

Facebook Dating także w Polsce

Teraz Facebook poinformował o wprowadzeniu Facebook Dating także dla użytkowników w Polsce oraz innych krajach europejskich.

Facebook Dating jest opcją o nazwie Randki dostępną jako dodatkowa zakładka w mobilnej wersji Facebooka. Platforma wymaga założenia osobnego konta. Na podstawie informacji podanych przez internautę oraz jego zachowań w serwisie algorytm ma proponować mu umówienie się na randkę z konkretnymi użytkownikami.

Czytaj także: Facebook zakazuje reklam zniechęcających do szczepień

Zakładając profil w Facebook Dating użytkownik może się zidentyfikować jako kobieta, kobieta trans płciowa, mężczyzna, mężczyzna trans płciowy lub osoba bez określonej tożsamości płciowej.

Po założeniu na liście zaproponowanej przez Dating można wybrać konkretną osobę i zaproponować kontakt. Jeśli odpowie ona twierdząco można rozpocząć randkowanie online za pomocą wbudowanego komunikatora (innego niż Messenger) lub czatu wideo.

Facebook zaznacza, że na liście proponowanych kontaktów nie znajdą się automatycznie osoby będące na liście znajomych konkretnego użytkownika. Można jednak skorzystać z opcji Sympatia (Secret Crush). Pozawala ona na dodanie do listy użytkowników z grona znajomych i nawiązanie kontaktu, ale tylko wówczas gdy ta osoba też nas doda do swojej listy.

Platforma Randki jest całkowicie darmowa, w założeniach ma ona konkurować na naszym rynku m.in. z popularną aplikacją randkową Tinder.

Facebook twierdzi, że zapewnia użytkownikom pełną prywatność i bezpieczeństwo. Jak ustaliły Wirtualnemedia.pl w polskim oddziale Facebooka Randki z założenia będą dostępne jedynie w aplikacji mobilnej i nie ma planów wprowadzenia jej do desktopowej wersji serwisu.

Czytaj także: Messenger po liftingu

Przychód Facebooka sięgnął w II kwartale 2020 r. 18,69 mld dol. To o 11 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2019 (16,89 mld dol.). Przychód z reklam firmy wyniósł 18,32 mld dol., co oznacza wzrost o 10 proc. w ujęciu rocznym. Facebook zanotował w II kwartale zysk netto w wysokości 5,18 mld dol., w porównaniu do 2,62 mld dol. zysku w II kwartale roku 2019 (+98 proc.).

Dołącz do dyskusji: Facebook wprowadza w Polsce Facebook Dating. Można randkować w aplikacji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tv
Hańba tym, którzy głosowali na pis
odpowiedź