SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook dogadał się z StudiVZ

Serwis społecznościowy Facebook doszedł do porozumienia ze swoim niemieckim odpowiednikiem o nazwie StudiVZ.

Facebook dogadał się z StudiVZ

W lipcu ubiegłego roku Facebook złożył w amerykańskim sądzie pozew o naruszenie praw autorskich przeciwko StudiVZ. Niemiecki serwis został oskarżony o "skopiowanie wyglądu, atmosfery, funkcji oraz usług" oferowanych przez Facebook, który twierdził także, że strony jego niemieckiego rywala są identyczne z jego, za wyjątkiem kolorystyki, która zamiast niebieskiej jest czerwona.

W odpowiedzi na te zarzuty StudiVZ złożył własny pozew w sądzie w Stuttgarcie, od którego domagał się orzeczenia ustalającego, że oskarżenia Facebook były bezpodstawne. Według StudiVZ działania Facebook były podyktowane faktem, że nie udało mu się w Niemczech odnieść takiego sukcesu jak w USA czy Wielkiej Brytanii.

Teraz firmy zawarły ugodę, w ramach której StudiVZ zapłaci Facebookowi nieujawnioną kwotę pieniędzy. Jednocześnie obie strony wycofają swoje pozwy z sądów i będą funkcjonować tak jak do tej pory. Uzgodniły również, że nie będą ujawniać więcej szczegółów o swoim porozumieniu.

StudiVZ ma około 10 milionów aktywnych członków i jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym w krajach niemieckojęzycznych - Niemczech, Belgii, Austrii i Szwajcarii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook dogadał się z StudiVZ

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl