SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook, Google i Twitter będą usuwać w Niemczech hejterskie wpisy w ciągu doby

Ułatwienia w zgłaszaniu rasistowskich i hejterskich wypowiedzi w internecie oraz usuwanie takich treści w ciągu 24 godzin - to wynik porozumienia zawartego pomiędzy niemieckim resortem sprawiedliwości a firmami Facebook, Google i Twitter.

fot. Shutterstock.com Article

Porozumienie zakłada, że operatorzy działających w Niemczech największych platform społecznościowych będą szybciej niż dotąd reagować na przejawy rasizmu i nienawiści w sieci, kierowane głównie do społeczności muzułmańskiej w związku z kryzysem emigracyjnym.

Zgodnie z umową Facebook, Google oraz Twitter pozwolą użytkownikom na szybsze i bardziej efektywne niż do tej pory zgłaszanie agresywnych, przepełnionych nienawiścią wpisów w mediach społecznościowych, a treści tego typu będą usuwane z sieci nie później niż w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia.

- Kiedy granice wolnego słowa w internecie są przekraczane i dochodzi do hejterskich ataków na kogokolwiek, wówczas należy szybko reagować i niezwłocznie usuwać podobne wpisy. Sądzimy, że czas jednej doby jest w tym wypadku właściwy i możliwy do osiągnięcia - podkreślił Heiko Maas, minister sprawiedliwości Niemiec.

Obecne porozumienie zostało osiągnięte po dłuższym okresie negocjacji pomiędzy niemieckimi władzami a największymi dostawcami platform społecznościowych, a także miesiąc po tym, jak Niemcy rozpoczęli śledztwo w sprawie zbyt długiego okresu, w jakim Facebook usuwa ze swojego serwisu wpisy nacechowane nienawiścią i rasizmem. Na razie nie wiadomo w jakim kierunku, wobec ogłoszenia obecnej umowy, pójdzie dalsze postępowanie w tej sprawie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook, Google i Twitter będą usuwać w Niemczech hejterskie wpisy w ciągu doby

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mily
Wszystko pięknie ale co oznacza granica wolność. Wolność ma granice?
12 9
odpowiedź
User
Marta
Wolność słowa jak najbardziej ma granice, w momencie kiedy obrażamy drugiego człowieka, granica zostaje przekroczona. ;-)
12 14
odpowiedź
User
tad
Zwykła cenzura oczywiście dla naszego dobra i bezpieczeństwa
13 10
odpowiedź
User
gosc.pl
wolny czlowiek nie akceptuje cenzury. trzeba sie z tymi portalami pozegnac.
12 9
odpowiedź