SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook i Instagram pomogą użytkownikom kontrolować czas spędzany w serwisie

Facebook zapowiedział wprowadzenie narzędzi pozwalających użytkownikom na kontrolowanie czasu spędzanego na Facebooku oraz Instagramie. Do dyspozycji będą: panel aktywności, przypomnienia o czasie używania serwisów oraz ograniczanie liczby powiadomień. Narzędzia będą dostępne jedynie w mobilnych aplikacjach Facebooka i Instagrama.

Article

Jak podkreśla Facebook informując o wprowadzeniu nowych narzędzi mają one pomóc użytkownikom w jak najlepszym przystosowaniu Facebooka i Instagrama do ich własnych potrzeb oraz rozsądnym zarządzaniu czasem jaki spędzają oni na obu platformach.

Nowe narzędzia: panel aktywności, przypomnienia o czasie spędzonym na platformie oraz wyciszenie liczby powiadomień będą dostępne z poziomu ustawień w każdej z aplikacji.

Na górze zakładek „Twoja aktywność” (Instagram) lub „Twój czas na Facebooku” (Facebook) znajdzie się panel zawierający średni dzienny czas spędzony na platformie w ostatnim tygodniu i szczegółowy wykres z sumarycznym czasem w każdym z ostatnich 7 dni.

Osoby, które zechcą ograniczyć czas, jaki spędzają na platformach będą mogły ustawić indywidualne przypomnienia, które poinformują o osiągnięciu ustalonego czasu korzystania z Facebooka lub Instagrama danego dnia. Ponadto, wprowadzona zostanie możliwość wyciszenia powiadomień push, gdy potrzebne jest skupienie.

Facebook zapowiada, że nowe narzędzia do zarządzania czasem będą wprowadzane stopniowo na całym świecie. Jak ustaliły Wirtualnemedia.pl zapowiedziane opcje będą dostępne jedynie w aplikacjach mobilnych Faccebooka i Instagrama, a nie w ich wersjach na przeglądarki.

Dodatkowo narzędzia będą podawały statystyki dotyczące wyłącznie tego urządzenia, na którym jest zainstalowana aplikacja, bez uwzględnienia danych dotyczących czasu spędzonego w obu serwisach na desktopie czy innym smartfonie bądź tablecie.

W II kwartale 2018 roku Facebook, do którego należy Instagram zanotował przychód w wysokości ponad 13 mld dol., a zysk netto wzrósł do 5,1 mld. Jednak spadek liczby użytkowników rozczarował inwestorów, w wyniku czego akcje Facebooka potaniały na giełdzie o 24 proc., a wartość spółki zmalała o 120 mld dol.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook i Instagram pomogą użytkownikom kontrolować czas spędzany w serwisie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Normalność powraca coraz większymi krokami
Brzmi to trochę kuriozalnie. Już to widzę jak użytkownicy "kontrolują' ten czas - to będzie tak, że przypomnienie się włączy, a użytkownik stwierdzi, że może jeszcze 5 minut. O tym, jak sukcesywnie odstawić media społecznościowe czy nawet smartfona( jeśli on stanowi źródło przemęczenia od nadmiaru bodźców i wielozadaniowości, w tym dostęp do aplikacji, internetu i mediów społecznościowych, bo te trzy rzeczy smartfona bądź co bądź zawierają się w nim) decyduje silna wola użytkownika. Dlatego zwykłe telefony komórkowe są lepsze od tych smartfonów, że nie angażują użytkownika w tak wiele aplikacji, nie zawierają dostępu do sieci i mediów społecznościowych. Jeszcze przyjdzie taki czas, że zwykłe komórki będą warte znacznie więcej, bo siła prostoty i podstawowe funkcje okażą się dla ludzi wystarczające, a inne funkcje ekstra po prostu zostaną w komputerach jak i co kto woli. Mobilny komputer( Smartfon) nie musi a nawet nie powinien nam towarzyszyć zawsze i wszędzie, od tego trzeba się uwolnić, docenić piękno zwykłego życia, ładną przyrodę, spotykać się w restauracjach, kinach, na wycieczki jeździć, a smartfony i media społecznościowe olać i cześć. Wziąć ze sobą( jak lubi się robić zdjęcia) jakiś dobry aparat cyfrowy i mieć zdjęcia wyłącznie dla siebie i dla grona najlepszych przyjaciół czy rodziny, a przestać robić z siebie celebrytów, by całą swoją prywatność wywalać do sieci, a później mieć pretensje, że to mogło wyciec, albo, że ktoś mógł to przejąć. I tak samo z telefonami, porozmawiać chwilę, czasem wysłać sms-a i to wszystko, więcej formalności załatwić na miejscu, na spotkaniu i tak powinno być. I to tyle, Moi Drodzy powoli acz sukcesywnie będzie powracała normalność relacji międzyludzkich, gdyż nie pozwolimy na to by technologia i nadmiar cyfryzacji wpiepszały się w to zbyt bardzo doprowadzając tylko do ich spłycenia czy zdegradowania. Koniec psot!.
12 9
odpowiedź
User
widz555
Normalnie darczyńcy roku. To będzie tylko kolejny wskaźnik opisujący danego użytkownika w tym, jak bardzo jest uzależniony i przekracza kolejne progi. Stado baranów bardzo się ucieszy z tego hojnego prezentu.
22 8
odpowiedź
User
aZaliż
Kolejne dane podarowane na złotej tacy fejsowi.
A durne media pieją z zachwytu.

Pięknie, k... pięknie.
64 8
odpowiedź