SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook i Instagram tracą dyrektor operacyjną. Zuckerberg: to koniec ery

Sheryl Sandberg zapowiedziała rezygnację z pełnionej od 14 lat funkcji dyrektor operacyjnej koncernu Meta, właściciela Facebooka, Instagrama, WhatsAppa i Messengera. - To koniec ery - przyznał Mark Zuckerberg.

Sheryl Sandberg, fot. FacebookArticle

We wpisie na swoim profilu facebookowym Sheryl Sandberg poinformowała, że ostatecznie pożegna się z koncernem Meta jesienią. W najbliższych miesiącach wspólnie z Markiem Zuckerbergiem będą pracować nad przekazaniem jej obowiązków.

- Nie jestem całkowicie pewna, co przyniesie przyszłość - nauczyłam się już, że nikt nie jest tego pewny. Ale wiem, że dla mnie będzie to większe skupienie się na mojej fundacji i działalności charytatywnej, która jest dla mnie ważniejsza niż kiedykolwiek, biorąc pod uwagę, w jak fundamentalnym momencie dla kobiet jesteśmy - stwierdziła.

Zaznaczyła też, że latem wyjdzie za mąż i chce więcej czasu spędzać z piątką dzieci. Sheryl Sandberg pozostanie w koncernie jako członkini rady dyrektorów.

 

- To koniec ery. Przez 14 lat pracowaliśmy razem, przygotowałaś strukturę naszego biznesu reklamowego, zatrudniłaś wspaniałych ludzi, wprowadziłaś naszą kulturę zarządzania i nauczyłaś mnie, jak prowadzić firmę - wyliczył szef Mety Mark Zuckerberg w komentarzu do wpisu Sandberg.

Podziękował jej za pracę i zapewnił o swojej dozgonnej przyjaźni. - Jesteś supergwiazdą - podkreślił.

 

Sheryl Sandberg w Facebooku przez 14 lat

Do zespołu Facebooka Sheryl Sandberg dołączyła w 2008 roku. Wcześniej była wiceprezes ds. operacyjnych i sprzedaży internetowej w Google oraz pracowała jako dyrektor personalna w Departamencie Skarbu USA (za kadencji Billa Clintona).

Mark Zuckeberg zapowiedział, że stanowisko dyrektora operacyjnego Mety przejmie Javier Olivan, obecnie dyrektor ds. wzrostu. Będzie odpowiadał za ofertę reklamową i biznesową, a także nadal nadzorował zespoły zajmujące się infrastrukturą, analityką, marketingiem i rozwojem,

- Jego rola będzie inna od tego, co robiła Sheryl. Javi będzie bardziej tradycyjnym COO, skupionym na sprawach wewnętrznych i operacyjnych - zaznaczył Zuckeberg.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Do zespołu Olivana dołączy Molly Cutler, wiceprezes ds. strategicznej reakcji, a dyrektor personalna Lori Goler będzie podlegać bezpośrednio Zuckerbergowi. Natomiast Justin Osofsky, nadzorujący globalne działania operacyjne i biznes Instagrama, będzie raportował do Chrisa Coxa i dodatkowo zajmie się stworzeniem zespołu zajmującego się rozwojem systemu rekomendacji na Facebooku i Instagramie opartych na sztucznej inteligencji.

Na środowej sesji giełdowej, podczas której podano informację o odejściu Sheryl Sandberg, kurs Mety zmalał o 2,58 proc., przy spadku indeksu Nasdaq 100 o 0,74 proc.

Zmiany w kierownictwie Mety

Pod koniec maja br. z rady dyrektorów koncernu Meta, zgodnie ze swoją zapowiedzią sprzed kilku miesięcy, odszedł miliarder Peter Thiel, jeden z pierwszych inwestorów na początku działalności Facebooka.

Natomiast z polskim biurem Mety po prawie czterech latach pracy pożegnała się szefowa Agnieszka Kosik. Jej stanowisko przejęła Agnieszka Prawdzik, wcześniej związana m.in. z eBayem, Audioteką, kaspi bankiem i Eurocashem.

W pierwszym kwartale br. koncern przy wzroście przychodów o 6,6 proc. do 27,91 mld dolarów zanotował spadek zysku netto z 9,5 do 7,46 mld dolarów, spowodowany przez niższą rentowność biznesu reklamowego i straty segmentu VR i AR. Facebook na koniec marca miał 2,94 mld użytkowników w ujęciu miesięcznym, a wszystkie platformy koncernu - 3,64 mld.

Dołącz do dyskusji: Facebook i Instagram tracą dyrektor operacyjną. Zuckerberg: to koniec ery

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
FB i IN to wielke słupy reklamowe, z fejkowymi kontami, z kradzionymi treściami, wiele razy już zgłaszałem osoby jak i treści i albo wyskakiwał BŁĄD tudzież odpowiedź, że wsio OK.
Portal, który tak soli o praworządności.
odpowiedź
User
Stefan
FB bardzo powoli upada, irytujący portal.
odpowiedź
User
.
będzie to samo co z Naszą Klasą
odpowiedź