SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Facebook testuje opcję zapisywania i oglądania offline treści wideo

Facebook prowadzi testy nowego rozwiązania o nazwie Instant Videos pozwalające na ściągnięcie zapisanie w smartfonie wybranego klipu wideo i obejrzenie go później bez połączenia z internetem. W przyszłości taka opcja ma funkcjonować między innymi na platformie Watch.

Article

O nowej możliwości związanej z treściami wideo na Facebooku poinformował serwis Techcrunch opierając się na rozmowach z przedstawicielami serwisu.

Przyznali oni, że Facebook prowadzi obecnie testy funkcji o nazwie Instant Videos, jednak są one obecnie ograniczone jedynie do wąskiej grupy wyselekcjonowanych użytkowników.

Instant Videos to opcja, która będzie pozwalała na zapisanie w smartfonie dowolnego pliku wideo z Facebooka. Według planów później ma być możliwe obejrzenie konkretnego filmu bez potrzeby aktywnego połączenia z internetem.

Facebook wyjaśnia, że nowe rozwiązanie może być przydatne w oglądaniu wideo w sytuacji gdy użytkownik nie ma dostępu do stabilnej sieci (np. w metrze czy na odludnych terenach ze słabą infrastrukturą internetową).

Według nieoficjalnych zapowiedzi w przyszłości Instant Videos będzie dostępna jako opcja także na uruchomionej niedawno przez Facebook platformie Watch, na której zadebiutowały już pierwsze materiały od zewnętrznych wydawców.

Przychód Facebooka sięgnął w II kwartale 2017 roku 9,32 mld dol., firma zanotowała zysk netto w wysokości 3,89 mld dol., a liczba użytkowników przekroczyła 2 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook testuje opcję zapisywania i oglądania offline treści wideo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing