SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook zbiera partnerów nowej kryptowaluty. Na liście Visa, Mastercard i PayPal

W najbliższych dniach Facebook ma zdradzić oficjalnie szczegóły dotyczące wprowadzenia na rynek własnej kryptowaluty. Firma pozyskała do projektu partnerów, wśród których są między innymi Visa, Mastercard, Uber i PayPal. Facebook zatrudnił też Eda Bowlesa, dyrektora banku Standard Chartered, który ma wspierać i nadzorować realizację projektu.

Article

Informacje na temat planów Facebooka dotyczących jego własnej kryptowaluty i wykorzystania jej w budowanym przez siebie systemie płatności internetowych pojawiły się na początku maja br. „The Wall Street Journal” donosił wówczas że Facebook na realizację tego projektu przeznaczył budżet w wysokości miliarda dol., a budowa zapowiadanego rozwiązania jest nadzorowana przez Davida Marcusa, byłego szefa platformy płatniczej PayPal.

Na wtorek 18 maja br. Facebook przewiduje konferencję mającą ujawnić więcej detali dotyczących jego własnej cyfrowej waluty. Nie do końca wiadomo jaką nazwę będzie ona nosiła, bowiem według wcześniejszych doniesień BBC kryptowaluta ma nazywać się GlobalCoin, zaś zgodnie z najnowszymi publikacjami w zachodnich mediach technologicznych nazwa będzie brzmiała Libra (obecnie roboczo projekt nosi nazwę Project Libra).

Facebook jest obecnie na etapie gromadzenia partnerów do nowego projektu. Według informacji podanych przez „The Wall Street Journal” na potrzeby kryptowaluty stworzono konsorcjum o nazwie Stowarzyszenie Libra, w którym jest już kilkadziesiąt różnych firm i instytucji. Wśród nich znalazły się Visa, Mastercard, PayPal, Lyft, Spotify, a także Andreessen Horowitz i Union Square Ventures.

Każdy z partnerów projektu ma zainwestować kwotę 10 mln dol. w jego rozwój i utrzymanie. W zamian inwestor staje się członkiem wspomnianego konsorcjum i może zarządzać własnym węzłem pozwalającym na pełną kontrolę funkcjonowania sieci.

W założeniach planowana kryptowaluta pozwoli przede wszystkim na dokonywanie wewnętrznych płatności w aplikacjach prowadzonych przez Facebook, takich jak WhatsApp czy Instagram. Według mediów ne jest jednak wykluczone, że z czasem wirtualny środek płatniczy będzie można stosować na rynku szerzej.

Jak donosi „Financial Times” poza pozyskiwaniem nowych partnerów Facebook zatrudnił także  Eda Bowlesa, dyrektora banku Standard Chartered, który ma wspierać i nadzorować realizację projektu. Bowles ma zająć się przede wszystkim funkcjonowaniem nowej waluty na rynkach regulowanych przez Unię Europejską i rozwiązywać ewentualne problemy z tym związane. Według zapowiedzi nowa kryptowaluta szykowana przez Facebook ma się pojawić w I kwartale 2020 r.

W I kwartale 2019 roku Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 15 mld dol., a zysk netto sięgnął 2,4 mld. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,4 mld.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook zbiera partnerów nowej kryptowaluty. Na liście Visa, Mastercard i PayPal

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Icy
Czy to nowa piramida finansowa?
odpowiedź
User
paff
FB się powoli kończy więc zaplanowali coś ekstra dla naiwniaków na koniec i kasura wyląduje w Izraelu gdzie FB ma swoje główne centrum informatyczne.
odpowiedź
User
Znawca
FB się powoli kończy więc zaplanowali coś ekstra dla naiwniaków na koniec i kasura wyląduje w Izraelu gdzie FB ma swoje główne centrum informatyczne.


2014: FB się powoli kończy więc...
2015: FB się powoli kończy więc...
2016: FB się powoli kończy więc...
2017: FB się powoli kończy więc...
2018: FB się powoli kończy więc...
2019: FB się powoli kończy więc...
odpowiedź