SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gogle VR Facebooka ze zmianami. Konieczne nowe konto Meta

Koncern Meta, do którego należy Facebook zapowiedział zmiany dla użytkowników gogli Meta Quest przeznaczonych do obsługi wirtualnej rzeczywistości. Po 1 stycznia 2023 roku do korzystania z tego zestawu konieczne będzie posiadanie konta Meta zamiast profilu na Facebooku.

Fot. MetaArticle

Gogle Meta Quest (dawniej Oculus Quest) to sprzęt przeznaczony do korzystania przez użytkowników ze środowiska wirtualnej rzeczywistości i możliwość np. grania w tytuły osadzone w tym ekosystemie.

Konto Meta zamiast Facebooka

Teraz Meta zapowiedziała istotne zmiany w sposobie działania i obsługi gogli. Chodzi o to, że użytkownicy zestawu nie będą musieli już do korzystania ze sprzętu logować się w nim za pomocą swojego konta na Facebooku. Potwierdził to we wpisie Mark Zuckerberg, szef Mety.

 

Zamiast Facebooka użytkownicy gogli będą potrzebowali nowego konta Meta. Firma rozpocznie wprowadzanie tego rozwiązania w sierpniu br. dla istniejących i nowych użytkowników Meta Quest. Osoby posiadające konto Oculus będą musiały posiadać konto Meta, aby nadal korzystać ze swojego zestawu po 1 stycznia 2023 r.

Czytaj także: Meta z rekordowym spadkiem, kurs akcji w dół o ponad 26 proc. „Facebook się starzeje, a przed VR długa droga”

Firma podkreśliła, że konto Meta nie jest profilem społecznościowym, zaznaczając, że taki profil „pozwala zalogować się do urządzeń VR i przeglądać oraz zarządzać zakupionymi aplikacjami w jednym miejscu.” Koncern zapowiedział, że przyszłe urządzenia będą wymagały również kont Meta.

Istnieje jednak aspekt społecznościowy nowego typu konta, przynajmniej w przypadku zestawów VR. Po jego utworzeniu, trzeba będzie zdefiniować profil Meta Horizon z nazwą użytkownika, awatarem i zdjęciem profilowym.

- Informacje zapisane na koncie Meta obejmują imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, informacje o płatnościach i datę urodzenia, abyśmy mogli zweryfikować wiek użytkownika - wyjaśnia Meta na blogu. - Aby utworzyć konto na Mecie, musisz mieć ukończone 13 lat (lub 14 lat w Hiszpanii i Korei Południowej). Informacje o koncie Meta nie są publiczne i można utworzyć wiele profili.

Czytaj także: Meta wprowadza zmiany w grze Horizon Worlds po wirtualnym gwałcie zbiorowym na jednej z użytkowniczek

Według koncernu, jeśli użytkownik używa już urządzeń Meta VR, zakupione wcześniej aplikacje będą dostępne po utworzeniu konta Meta, więc będzie można od razu wrócić do swoich gier.

 

Dołącz do dyskusji: Gogle VR Facebooka ze zmianami. Konieczne nowe konto Meta

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
SFW
Widzę Facebook jak serwis społecznościowy jest na etapie "sztandar wyprowadzić".
odpowiedź
User
TT
To nie żadne prawdziwe metawersum tylko prymitywne Simsy w wersji VR z toną mikropłatności.
odpowiedź