SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook na plusie w III kw., w górę przychód, 1,19 mld użytkowników

Portal społecznoścowy Facebook zaprezentował swoje wyniki finansowe za III kwartał bieżącego roku.

Facebook na plusie w III kw., w górę przychód, 1,19 mld użytkowników

Przychód Facebooka sięgnął w III kwartale 2013 roku 2,02 miliarda dolarów. To o 60 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2012 (1,26 mld USD).

Przychód z reklam społecznościowego portalu wyniósł 1,8 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 60 proc. w ujęciu rocznym. Urządzenia mobilne zapewniły serwisowi ok. 49 proc. całego przychodu z reklam (wobec ok. 41 proc. w II kw. 2013 r.). Natomiast 218 milionów dolarów otrzymał on za pośrednictwem różnego rodzaju opłat.

Facebook zanotował w III kwartale tego roku zysk netto w wysokości 425 milionów dolarów, w porównaniu do 59 milionów dolarów straty w III kwartale roku 2012.

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka na koniec września br. wynosiła 1,19 miliarda - o 18 proc. więcej w skali roku. O 25 proc. wzrosła liczba osób codzienne odwiedzających portal - do 728 milionów.

Jeśli chodzi o mobilną odsłonę Facebooka, pod koniec III kwartału korzystało z niej średnio 874 miliony osób miesięcznie, co oznacza 45-proc. wzrost rok do roku. Ponadto serwis miał 254 miliony użytkowników korzystających z niego wyłącznie z poziomu urządzeń mobilnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook na plusie w III kw., w górę przychód, 1,19 mld użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl