SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook z nowymi narzędziami analitycznymi dla wydawców chce ich zatrzymać w Instant Articles

Serwis Facebook udostępnił wydawcom narzędzie pozwalające na porównanie jak popularne są ich treści publikowane na platformie Instant Articles oraz w innych kanałach mobilnych. Rozwiązanie ma przekonać media do platformy wydawniczej Facebooka i powstrzymać zjawisko odchodzenia z Instant Articles najbardziej znanych tytułów.

Article

Według potwierdzonych informacji serwisu Poynter Facebook skierował do wydawców publikujących treści na tej platformie społecznościowej nowe narzędzie analityczne, które dostępne jest w sekcji Publishing Tools.

Chodzi o opcję, która ma porównywać popularność i zaangażowanie użytkowników korzystających z konkretnych treści zamieszczanych na platformie Instant Articles z tymi, które są publikowane w innych kanałach mobilnych określonego wydawcy.

W rozmowie z Poynterem Mona Sarantakos, product manager Facebooka przyznała, że nowe narzędzie ma ułatwić wydawcom podejmowanie korzystnych dla nich decyzji biznesowych. W domyśle chodzi o przekonanie mediów, że platforma Instant Articles jest dla nich właściwym rozwiązaniem, bowiem zdaniem menedżerki dzięki IA strony z artykułami i materiałami uruchamiają się szybciej, a tym samym użytkownicy chętniej korzystają z treści proponowanych przez wydawcę.

Mona Sarantakos podała, że obecnie na całym świecie z opcji Instant Articles funkcjonującej powszechnie od kwietnia ub.r. korzysta ponad 10 tys. redakcji.

Trudno jednak nie zauważyć, że część wydawców nabrało poważnych wątpliwości czy obecność w IA rzeczywiście im się kalkuluje. Niektórzy z nich, tacy jak „The New York Times”, „Los Angeles Times”, „Chicago Tribune” czy Vice zrezygnowali z korzystania z Instant Articles dochodząc do wniosku, że Facebook odbiera im czytelników.

Dlatego w ostatnim czasie Facebook stara się nakłonić media do pozostania przy Instant Articles, a wprowadzone obecnie narzędzie analityczne nie jest jedynym tego przykładem - w czwartek serwis zapowiedział oficjalnie, że na platformie zostanie wprowadzona opcja pozwalająca na zamawianie płatnego dostępu do treści oferowanych przez wydawców.

Przychód Facebooka w I kwartale br.  wyniósł 8,03 mld dol. - o 49 proc. więcej rok do roku, zysk netto osiągnął poziom 3,06 mld dol.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook z nowymi narzędziami analitycznymi dla wydawców chce ich zatrzymać w Instant Articles

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl