SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook wprowadza narzędzie Photo Transfer Tool. Pozwoli przenosić zdjęcia do Google Photos

Facebook wprowadził w ograniczonym zakresie rozwiązanie o nazwie Photo Transfer Tool. Pozwala ono w wygodny sposób przenosić zdjęcia zgromadzone na koncie w serwisie do innych serwisów, na razie na platformę Google Photos. Na początek opcja jest dostępna jedynie dla użytkowników w Irlandii.

Article

W połowie 2018 r. firmy Google, Facebook, Twitter i Microsoft uruchomiły wspólnie inicjatywę o nazwie Data Transfer Project. Projekt ma umożliwić jego uczestnikom, a w przyszłości także firmom zewnętrznym budowanie narzędzi pozwalających użytkownikom na szybkie i łatwe przenoszenie ich danych pomiędzy rozmaitymi serwisami internetowymi.

W sierpniu br. do projektu dołączył koncern Apple, a teraz Facebook poinformował o pierwszym rozwiązaniu wspierającym tę inicjatywę.

Na blogu Facebook ogłosił udostępnienie funkcji Photo Transfer Tool. Pozwala ona w łatwy sposób przenieść zdjęcia i pliki wideo przechowywane przez użytkownika na koncie w serwisie do innych platform internetowych.

Facebook wyjaśnia, że aby skorzystać z Photo Transfer Tool należy użyć odpowiedniej opcji znajdującej się w sekcji Twoje informacje na Facebooku.

Na razie nowe narzędzie jest dostępne jedynie dla użytkowników w Irlandii. Facebook zapowiada, że Photo Transfer Tool trafi na kolejne rynki w pierwszej połowie 2020 r.

W III kwartale 2019 roku Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 17,6 miliardów dolarów, a zysk netto sięgnął ponad 6 miliardów dolarów. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,5 miliarda.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook wprowadza narzędzie Photo Transfer Tool. Pozwoli przenosić zdjęcia do Google Photos

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolis
W sumie na androidzie jest to możliwe od dawna. Wystarczy mieć włączoną synchronizację telefonu z dyskiem google i gdy zapisze się zdjęcie na telefonie to trafia ono na dysk i jednocześnie go zdjęć google.
0 0
odpowiedź
User
Bartek
Wspólny projekt Google, Facebook, Twitter i Microsoft, do którego jeszcze dołączył Apple brzmi trochę jak plan przejęcia władzy nad światem... a już na pewno światem danych (na których robi się coraz większą kasę) (a to prowadzi do jeszcze większej władzy) :P
Za 20 lat jak będziemy żyli w jakimś matrixie proszę o wspomnienie moich słów, wyjdę na kogoś kto przewidział przyszłość :P
0 0
odpowiedź