SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Facebook planuje systemy pisania przy pomocy myśli i słyszenia przez skórę

Facebook ujawnił prowadzenie prac nad rozwiązaniami pozwalającymi użytkownikom na wprowadzanie tekstu do komputera i internetu za pośrednictwem fal mózgowych oraz odbieranie dźwięku poprzez skórę na ciele człowieka. Pierwsze prototypy projektów mają się pojawić w ciągu 2 lat.

Article

O nowych systemach zmieniających możliwości komunikacyjne człowieka mówiła podczas konferencji F8 Regina Dugan, wcześniej dyrektor laboratorium DARPA, a obecnie wiceprezes działu inżynierii Facebooka i szefowa specjalnego zespołu badawczego o nazwie Building 8.

Dugan ujawniła, że inżynierowie Building 8 pracują nad systemem, który pozwoli na zamianę ludzkich myśli bezpośrednio na tekst pisany. Dugan stwierdziła dość oględnie, że rozwiązanie będzie wykorzystywało aktywność fal mózgowych w obszarze mózgu odpowiedzialnym za mowę. Dzięki temu w przyszłości możliwe będzie szybkie przełożenie ludzkich myśli na tekst.

Według Dugan opracowany przez jej zespół projekt umożliwi pisanie myślą w tempie 100 słów na minutę, co jest wynikiem o wiele lepszym niż np. wprowadzanie tekstu za pomocą smartfona. Szefowa Building 8 zaznaczyła przy tym, że system nie będzie inwazyjny i w żadnym wypadku nie wchodzi w grę „podsłuchiwanie” myśli użytkownika przez system. Jednym z zastosowań projektu ma być pomoc osobom sparaliżowanym lub niemym w swobodnym kontaktowaniu się z otoczeniem.

Drugim rozwiązaniem nad którym pracuje zespół Building 8 jest system pozwalający na słyszenie dźwięków otoczenia za pomocą skóry na ciele człowieka. Tutaj Dugan nie zdradziła bliższych szczegółów technicznych, przyznała jedynie że trwa opracowywanie rozwiązań sprzętowych i programowych umożliwiających budowę systemu słyszenia poprzez skórę.

Według zapowiedzi pierwsze prototypy nowych systemów mają być gotowe w ciągu nadchodzących 2 lat.

Na tegorocznej konferencji F8 Facebook zapowiedział także nowe rozwiązania w segmencie AR i VR oraz zmiany w komunikatorze Messenger.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook planuje systemy pisania przy pomocy myśli i słyszenia przez skórę

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
innowacje z dvpy
Kiedy system sr*ania na odległość i wciągania kreski łokciem?
2 4
odpowiedź
User
K
"w przyszłości" - jak prosto być naukowcem. Można powiedzieć każdy nonsens i odwołać się do "przyszłości". To pewien rodzaj nieuczciwości wobec społeczeństwa.
1 2
odpowiedź
User
Polones Copue
Niedawno kupiłem sobie fajny długopis Zenith 7. Prawie taki, jak miałem w podstawówce. Bardzo mi z nim miło teraz.
4 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing