SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook: pobieranie danych, więcej kontroli i nowe grupy (wideo)

Facebook wprowadził kilka istotnych zmian, które na specjalnej konferencji zaprezentował szef serwisu Mark Zuckerberg.

Pierwsza nowość to udostępnienie możliwości pobierania na dysk wszystkich treści jakie kiedykolwiek umieściliśmy w portalu, w tym wiadomości, aktualizacji statusu, informacji profilowych, klipów wideo i zdjęć. Opcja ma się znaleźć w ustawieniach konta (Konto -> Ustawienia konta). Gdy się na nią zdecydujemy, Facebook prześle do nas e-mail z linkiem do pliku ZIP, a przed pobraniem konieczne będzie podanie hasła.


 


Druga istotna zmiana to nowy panel aplikacji (Konto -> Ustawienia prywatności -> Aplikacje i witryny). Możemy tutaj sprawdzić jakich aktualnie używamy aplikacji, jakie nasze dane one wykorzystują i kiedy ostatnio to robiły. Można też zmienić ustawienia danej aplikacji tak aby miała dostęp do mniejszej ilości naszych informacji, albo całkowicie ją usunąć.


Ostatnia i chyba najważniejsza nowość to nowe grupy. To według Facebooka jedna z najbardziej pożądanych opcji przez użytkowników. Dzięki niej będzie można dzielić się informacjami tylko z wybranymi osobami, np. członkami rodziny. Wystarczy stworzyć grupę i dodać do niej wybranych użytkowników. Funkcja dostępna jest z poziomu głównej strony Facebooka.

Wcześniej gdy chcieliśmy aby jakieś zdjęcie zobaczyli nasi najbliżsi, mogliśmy jedynie umieścić je w swoim profilu i liczyć na to, że rodzina je zobaczy bądź wysłać do każdego oddzielne wiadomości. Teraz możemy stworzyć grupę i dodać do niej wybrane osoby, a gdy pojawi się nowa treść każda z nich zostanie o tym powiadomiona.

Zamieszczane w grupach informacje są domyślnie widoczne tylko dla należących do nich użytkowników. Pozostali widzą tylko nazwę grupy i jej członków, chyba że zdecydujemy się na zmianę ustawień i ukrycie tych informacji.

Dodatkowo Facebook wprowadził grupowy czat, dzięki któremu możemy rozmawiać jednocześnie z wszystkimi członkami grupy. Do tej pory portal pozwalał na rozmowę najwyżej z jedną osobą. Dla każdej z grup możliwe jest też stworzenie własnego adresu e-mail, dzięki czemu mogą one posłużyć jako alternatywa dla list mailingowych. 

Dołącz do dyskusji: Facebook: pobieranie danych, więcej kontroli i nowe grupy (wideo)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrzej
Tworzenie grup zainteresowania jest ważne; - jednak powinna być na FACEBOOKU większa selekcja ludzi przy "propozycjach" zaznajamiania się!
Pozdrawiam
odpowiedź
User
Korina
@ Andrzej facebook to portal, który bardzo prężnie się rozwija i daje bardzo dużo możliwości. Również mam kilka punktów, które by wprowadziła, ulepszyła etc. Ale trzeba przyznać, że dzisiaj ciężko jest się obyć bez tego portalu- nie tylko ze względu na rozrywkę , ale przede wszystkim dlatego ,że jest on często podstawową formą komunikacji ze ze znajomymi.
Poza tym nawet w telefonach powstają już specjalne aplikację, umożliwiające dostęp do facebooka bez konieczności wpisywania adresu www. Jak ktoś nie posiada takiej funkcji, to jest możliwość skorzystania ze specjalnych usług - np; Orange World, gdzie za 10 zł ma się nielimitowany dostęp m.in właśnie do portalu ,a to chyba świadczy o jego potędze.
odpowiedź
User
Lolka
Zamiast używać fb wolę spotkać się ze znajomymi w rzeczywistości, zagrać w coś, porozmawiać itp.
Serwis, który może być przydatny to synergyonline.org
odpowiedź