SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook wprowadza pokoje audio i dodatkowe opcje w podcastach

Facebook wprowadził w Stanach Zjednoczonych platformę o nazwie pokoje audio, która pozwala na grupowe spotkania audio na żywo. Rozwiązanie umożliwia wymianę myśli w formie dźwiękowej stając się konkurentem dla takich aplikacji jak Clubhouse. Facebook zaoferował także nowe możliwości korzystania z podcastów.

Article

Platformy pozwalające na spotkania audio na żywo poświęcone konkretnym tematom stają się coraz popularniejsze. Jedną z najbardziej głośnych aplikacji tego typu jest uruchomiony w 2020 r. Clubhouse.

Facebook z pokojami audio

Teraz do konkurowania w obszarze audycji audio ruszył Facebook, który już wcześniej zapowiadał własny projekt w tym zakresie.

Serwis poinformował o udostępnieniu w Stanach Zjednoczonych platformy o nazwie pokoje audio. Na razie własne spotkania audio mogą tworzyć wybrane osoby publiczne oraz grupy.

Czytaj także: Facebook wprowadza Streamer Fan Groups. Nowe narzędzia dla twórców na platformie Facebook Gaming

W wydaniu Facebooka pokoje audio pozwalają na dźwiękowe spotkania na żywo z ekspertami, politykami czy celebrytami. Gospodarze takich wydarzeń mają możliwość zapraszania uczestników spotkania i udzielania im głosu. Maksymalnie w jednej rozmowie może brać udział do 50 mówców, jednak liczba słuchaczy jest nieograniczona.

Użytkownicy Facebooka o nowych pokojach audio mogą dowiedzieć się z poziomu swojego Newsfeedu lub w postaci powiadomień. Facebook zaznacza, że gospodarze spotkań mogą w ich trakcie organizować zbiórki na cele charytatywne. Możliwe jest także przesyłanie przez użytkowników gwiazdek wspierających mówców oraz wykupienie pakietów Stars, co w zamian daje odbiorcy miejsce „w pierwszym rzędzie” konkretnej rozmowy.

Facebook zapowiada, że w przyszłości udostępni pokoje audio w nieograniczony sposób, platforma znajdzie się także w ofercie serwisu poza obszarem USA. Dokładnych terminów w tym zakresie jednak nie podano.

Nowe funkcje w podcastach

Facebook poinformował także o nowych opcjach dostępnych w oferowanej przez siebie sekcji z podcastami. Użytkownicy (na razie tylko w USA) mogą słuchać podcastów w trakcie korzystania z Facebooka za pomocą odtwarzacza mini lub wersji pełnoekranowej.

Czytaj także: W 2020 roku Facebook przeszedł w 100 proc. na energię z OZE

Wkrótce w podcastach mają się pojawić napisy, a także opcja pozwalająca na tworzenie i udostępnianie krótkich fragmentów wybranych materiałów audio.

W pierwszym kwartale br. przychody Facebooka poszły w górę rok do roku o 48 proc. do 26,17 mld dolarów, a zysk netto - z 4,9 do 9,5 mld dolarów. Z jego platform miesięcznie korzysta już 3,45 mld użytkowników, a tylko z Facebooka - 2,85 mld.

Dołącz do dyskusji: Facebook wprowadza pokoje audio i dodatkowe opcje w podcastach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl