SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook pozwala na umieszczanie zdjęć w wyższej rozdzielczości

Facebook wprowadza kolejne nowości związane ze zdjęciami. Serwis umożliwia wrzucanie fotografii w wyższej rozdzielczości, wprowadza nową przeglądarkę i ułatwia oznaczanie.

Facebook pozwala na umieszczanie zdjęć w wyższej rozdzielczości

Do tej pory Facebook umożliwiał umieszczanie zdjęć, których szersza krawędź miała maksymalnie 720 pikseli długości. Teraz wartość ta wzrasta do 2048 pikseli, co ośmiokrotnie zwiększa dopuszczalny rozmiar zdjęć. Przy każdym zdjęciu umieszczony będzie także link umożliwiający pobranie go w formacie JPEG.

Nowa przeglądarka ma umożliwić łatwiejszą i prostszą nawigację po zdjęciach na portalu. Po kliknięciu w miniaturkę nie będzie się ładować nowa strona, tylko fotografia wyświetli się od razu w oknie na wierzchu aktualnie oglądanej strony.

Facebook usprawnił także proces tagowania zdjęć. Teraz będzie można oznaczyć danego znajomego jednocześnie we wszystkich fotografiach znajdujących się w albumie. Możliwe będzie to również przy wrzucaniu większej liczby zdjęć do serwisu. Przebudowany został też uploader zdjęć, który dzięki zastosowaniu technologii Flash ma być bardziej stabilny.

Wszyscy użytkownicy Facebooka mają uzyskać dostęp do powyższych nowości w ciągu najbliższego miesiąca.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook pozwala na umieszczanie zdjęć w wyższej rozdzielczości

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ketrab_eu
Drogi Panie Autorze... zdjęcie nie może być długie. Może być szerokie! Długi mogą być wszystkie żeczy, które jako tako nie mają powierzchni, czyli: drut, sznur, kabel, sznurówka, itd. oraz np.: droga. Kartka jest szerka i wysoka, projekt jest szeroki i wysoki, zdjęcie / obraz są szerokie i wysokie, NIGDY długie. Proszę uzupełnić wiadomości na temat tych wielkości!
8 8
odpowiedź