SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook pozwoli wydawcom zamieszczać reklamy wideo w Instant Articles

Facebook zapowiedział, że niebawem udostępni wydawcom korzystającym z platformy Instant Articles możliwość publikowania przy artykułach reklam wideo. Zamierza też oddać dodatkowe miejsce na reklamę pod tekstem.

Article

Instant Articles to przeznaczona dla wydawców platforma, którą Facebook uruchomił w maju ub.r. Początkowo rozwiązanie pozwalające na szybkie publikowanie na Facebooku całych artykułów było dostępne jedynie dla wybranych partnerów. Niedawno jednak Facebook zapowiedział nieograniczoną dostępność Instant Articles dla wydawców, a w Polsce pierwszym serwisem korzystającym z platformy jest Noizz.pl.

Pozwalając wydawcom na publikowanie treści w Instant Articles Facebook dopuszczał możliwość zamieszczania przez wydawców ograniczonej liczby reklam w każdym artykule, które mogły się pojawiać co 350 słów w każdym tekście. Teraz jednak oferta reklamowa Instant Articles ma się stać bogatsza.

Facebook zapowiedział, że w niedalekiej przyszłości stworzy możliwość publikacji w Instant Articles reklam w formie wideo. Towarzyszące artykułom spoty w zależności od wyboru będą się odtwarzały automatycznie lub nie, wszystkie jednak domyślnie będą miały wyłączone dźwięk. Przewidziano również dołączanie reklam typu pre-roll w zamieszczanych przez wydawców autorskich materiałach filmowych.

Kolejnym udogodnieniem dla wydawców ma być też możliwość zamieszczania reklam w dodatkowym module, który będzie dostępny u dołu każdego publikowanego materiału.

W rozmowie z dziennikiem „The Wall Street Journal” Josh Roberts, product manager Instant Articles podkreślił, że po wprowadzeniu nowych możliwości reklamowych Facebook będzie zbierał opinie od wydawców i reklamodawców, aby możliwie najlepiej dopasować udostępnione narzędzia do ich potrzeb.

Dołącz do dyskusji: Facebook pozwoli wydawcom zamieszczać reklamy wideo w Instant Articles

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl