SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Facebook przejmuje GrokStyle, inwestuje w inteligentną technologię identyfikacji towarów w internecie

Facebook przejął rozwiązania opracowane przez firmę GrokStyle oparte na sztucznej inteligencji. Pozwalają one na rozpoznawanie na podstawie zdjęcia użytkownika podobnych przedmiotów sprzedawanych w internecie. Inżynierowie  GrokStyle mają wzmocnić zespół Facebooka zajmujący się rozwojem AI.

Article

GrokStyle jest startupem, który opracował własną technologię identyfikacji przedmiotów w internecie opartą na sztucznej inteligencji. Dzięki rozwiązaniu temu użytkownik może wykonać smartfonem zdjęcie obejmujące jedynie fragment np. konkretnego mebla, a system samodzielnie wyszuka w sieci pasujące do niego przedmioty i zaproponuje ich kupno.

Technologia opracowana przez GrokStyle została już wykorzystana w mobilnej aplikacji zakupowej Ikei. Teraz poinformowano, że autorskie rozwiązanie startupu przejął Facebook.

Nie ujawniono jaką wartość ma transakcja przejęcia GrokStyle przez Facebook. W komunikacie serwis stwierdził jedynie że z satysfakcją włączy inżynierów firmy do zespołu zajmującego się pracą nad sztuczną inteligencją.

Na swojej stronie GrokStyle potwierdził jedynie że kończy swoją działalność, zaś jego załoga podejmie kolejne wyzwania. Nie ujawnił jednak wprost początku współpracy z Facebookiem.

Według obserwatorów rynku Facebook może wykorzystać technologię przejętą od GrokStyle do własnych projektów, m.in. do rozwoju platformy Marketplace.

Przychód Facebooka sięgnął w IV kwartale 2018 r. 16,91 mld dol. To o 30 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2017 (12,97 mld).  Firma zanotowała zysk netto w wysokości 6,88 mld, w porównaniu do 4,27 mld dol. zysku w IV kwartale roku 2017 (+61 proc.). Z kolei w całym 2018 r. Facebook osiągnął 55,84 mld dol. przychodu, co oznacza wzrost o 37 proc. Zysk netto wzrósł z 15,93 do 22,11 mld dol. (+39 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook przejmuje GrokStyle, inwestuje w inteligentną technologię identyfikacji towarów w internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl