SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook szykuje swoją ocenzurowaną wersję, żeby wrócić do Chin

Według nieoficjalnych informacji Facebook przygotowuje narzędzia, które pozwolą na łatwe cenzurowanie treści w chińskiej wersji serwisu. Dzięki temu Facebook chce powrócić na chiński rynek, na którym dostęp do platformy jest blokowany od 2009 roku.

Article

Informacje na temat rozwiązań przygotowywanych przez Facebook w tajemnicy dostarczył dziennik „The New York Times” powołując się na własne anonimowe źródła wśród obecnych i byłych pracowników serwisu.

Zgodnie z doniesieniami gazety inżynierowie Facebooka po cichu przygotowują oprogramowanie, które umożliwi filtrowanie konkretnych treści w Aktualnościach użytkowników i skuteczne blokowanie oraz usuwanie niechcianych postów.

Facebook odmówił oficjalnego potwierdzenia tych doniesień. Według „NYT” ruch Facebooka jest związany z chęcią powrotu serwisu do Chin. Dostęp do platformy jest tam zablokowany od 2009 r., gdy na Facebooku pojawiły się podawane na bieżąco informacje na temat wywołanych na tle etnicznym zamieszek w chińskim mieście Urumczi, w których zginęło ponad 140 osób.

Od tamtej pory firma Marka Zuckerberga ponawia starania o ponowne wejście w chiński internet, który ma bardzo duży potencjał biznesowy ze względu na liczbę internautów w Chinach.

Zgodnie z informacjami „NYT” Facebook po opracowaniu wspomnianych narzędzi cenzorskich nie zamierza sam z nich korzystać. Mają być one przekazywane firmom i instytucjom zewnętrznym, które dzięki tym rozwiązaniom będą miały pełną swobodę w przeglądaniu treści użytkowników w lokalnych wersjach Facebooka i w razie konieczności możliwość szybkiego  i skutecznego usuwania konkretnych materiałów.

Nie jest tajemnicą, że dzięki podobnemu narzędziu władze w Chinach będą miały całkowitą kontrolę nad merytoryczną zawartością tamtejszego Facebooka i aktywnością jego użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook szykuje swoją ocenzurowaną wersję, żeby wrócić do Chin

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jack
Żałosne
19 9
odpowiedź
User
otis
Szokujące. Wszystko dla pieniędzy. I oni nawet nie udają. W Polsce też cenzurują, tylko tutaj z własnej inicjatywy.
19 8
odpowiedź
User
glm
haha, a po co ma funkcjonować korporacja, jak nie dla pieniędzy? puknij się w łeb, "patrioto", a potem lepiej sam się ocenzuruj.
12 15
odpowiedź
User
.Niedouczony Ryszard
Facebook w cenzurowaniu ma długie tradycje.
10 9
odpowiedź