SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook szykuje Tasbi, opaskę na rękę do obsługi środowiska VR

Facebook przygotowuje zakładaną na przegub opaskę o nazwie Tasbi, która ma zastępować kontrolery i inne akcesoria potrzebne dzisiaj do poruszania się użytkownika w środowisku wirtualnej rzeczywistości. Tasbi za pomocą ucisków i wibracji ma informować o interakcjach w ekosystemie VR, a także pozwalać na wykonywanie w nim niektórych czynności.

Facebook jest od kilku lat zaangażowany w segment wirtualnej rzeczywistości. W 2014 r. koncern za 2 mld dol. kupił firmę Oculus VR zajmującą się produkcją gogli Oculus Rift, zaś 2 lata później przedstawił własne środowisko VR służące do kontaktów pomiędzy użytkownikami Facebooka.

Teraz serwis UploadVR poinformował, że należące do Facebooka laboratorium Reality Labs opracowało specjalną opaskę o nazwie Tasbi, która ma znacznie ułatwiać korzystanie z aplikacji, gier i ekosystemów VR.

Opaska Tasbi ma być noszona przez użytkownika na nadgarstkach obu rąk i zastępować w dużej mierze znane dotąd kontrolery czy rękawice do obsługi wirtualnej rzeczywistości. O poszczególnych interakcjach w obszarze VR użytkownik jest informowany przez naciski i wibracje opaski. Dzięki niej może też wykonywać wirtualne czynności, takie jak naciśnięcie przycisku, dotknięcie konkretnej powierzchni czy podnoszenie przedmiotów.

Na razie opaska Tasbi ma się znajdować na etapie prototypu i nie wiadomo kiedy zajdzie się na rynku. Facebooka zaznacza, że opracowane przez  Reality Labs rozwiązanie będzie dostępne technicznie dla szerokiego grona firm tworzących sprzęt i oprogramowanie dla segmentu VR.

W I kwartale 2019 roku Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 15 mld dol., a zysk netto sięgnął 2,4 mld. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,4 mld.

Dołącz do dyskusji: Facebook szykuje Tasbi, opaskę na rękę do obsługi środowiska VR

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl