SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook testuje szyfrowane rozmowy w komunikatorze Messenger

Facebook poinformował o rozpoczęciu testów funkcji „secret conversations” w aplikacji Messenger. Pozwoli ona na szyfrowanie wszystkich wiadomości wymienianych przez użytkowników. Na razie opcja dotyczy wyłącznie wiadomości tekstowych i wymaga ręcznego włączenia w komunikatorze.

Article

Rozpoczęcie prób nowego rozwiązania Facebook zapowiedział w piątek, informując jednocześnie, że testy są obecnie ograniczone do wąskiej grupy użytkowników.

Facebook ujawnił, że w należącym do niego komunikatorze Messenger zostanie udostępniona funkcja pozwalająca na szyfrowanie wiadomości wymienianych pomiędzy dwoma konkretnymi użytkownikami.

Według zapowiedzi opcja o nazwie „secret conversations” spowoduje, że rozmowy użytkowników nie będą dostępne dla nikogo z zewnątrz, będzie też do dyspozycji funkcja kasująca konkretną wiadomość po wybranym czasie lub po przeczytaniu.

Na razie „secret conversations” posiadają pewne ograniczenia. Po pierwsze funkcja nie jest włączona domyślnie w komunikatorze, użytkownik musi ją aktywować ręcznie.

Poza tym „secret conversations” będą działać tylko na jednym urządzeniu, które wskaże użytkownik - może to być smartfon, tablet lub komputer.

Do szyfrowania wiadomości Facebook wykorzystał protokół o nazwie Signal opracowany przez organizację Open Whisper Systems. Protokół ten został wcześniej zastosowany w kilku innych aplikacjach, m.in. WhatsApp i Allo.

Według zapowiedzi Facebooka funkcja „secret conversations” będzie udostępniana szeroko użytkownikom od lata br. Szyfrowanie informacji to coraz powszechniejszy trend w internetowych komunikatorach.

Facebook wprowadził tę funkcję wcześniej w swojej aplikacji WhatsApp, Apple korzysta z szyfrowania w komunikatorze iMessage od kilku lat, z kolei Google wprowadza szyfrowanie komunikacji na platformie Allo od maja br.

Obecnie z komunikatora Messenger korzysta na całym świecie ok. 900 mln użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook testuje szyfrowane rozmowy w komunikatorze Messenger

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xp19
Przestrzegam przed rozmowami prywatnymi na Messengerze i w ogóle przed korzystaniem z tej apki. Policja wezwała mnie kiedyś jako świadka w pewnej sprawie dot. kradzieży na allegro (byłem poszkodowaną osobą). Pokazano mi na posterunku całą rozmowę żywcem wyciągniętą z tej aplikacji - włosy stanęły mi dęba!
10 8
odpowiedź